اعتکاف در ۶ هزار مسجد کشور با ۸۰۰ هزار شرکت‌کننده برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم , 8 اسفند 1397 ساعت 13:29

آینده روشن- رئیس ستاد مرکزی اعتکاف قم گفت: مراسم اعتکاف امسال در ۶ هزار مسجد کشور با ۸۰۰ هزار شرکت‌کننده برگزار می‌شود.


به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام علیرضا تکیه‌ای بعد از ظهر امروز در مراسم نشست هم‌اندیشی مسئولان ستاد‌های اعتکاف کشور با بیان اینکه امسال پایان سال97  و آغاز سال 98 متبرک به عبادت و معنویت است اظهار داشت: در گذشته اعتکاف مهجور بود ولی اکنون مراسم اعتکاف در 64 کشور دنیا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عزت، اقتدار و افتخار کشور از برکت وجود ولی‌فقیه است بیان کرد: برگزاری این مراسم در 6 هزار مسجد کشور با 800 هزار شرکت‌کننده، امروز بعد بین‌المللی پیدا کرده است.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف قم برگزاری برنامه‌های دینی و افزایش بصیرت مردم را در رشد و پویایی آنها و مقابله با فتنه‌ها مهم دانست و گفت: برخی از خارج کشور فتنه را رقم می‌زنند و برخی نیز در داخل هم‌افزایی می‌کنند

یک کارشناس مسائل دینی در این جلسه با بیان اینکه هر چقدر برای تبلیغات دین هزینه شود، کم است افزود: رهبر معظم انقلاب اعتکاف را یکی از بهترین رویش‌های انقلاب می‌دانند. اعتکاف عبادت جامعی است که نتیجه آن نزدیکی بیشتر به خدای بزرگ است.

فلاح‌زاده با بیان اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی اقبال مردم نسبت به مستحبات به ویژه اعتکاف زیاد شده است عنوان کرد: نیاز امروز جامعه وفاق و همدلی است، البته منظور از وحدت، کار با افرادی که از مسیر انقلاب جدا شده‌اند و یا امکان برگشت ندارند نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه الگوی مدیریتی رهبری در قالب انقلاب اسلامی، الگوی منحصر به فرد برای جهان اسلام و ملت‌هاست اظهار داشت: اگر این رهنمود‌ها به خوبی اجرایی شود، در پیمودن رسیدن به تمدن اسلامی سرعت منحصر به فردی خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام علی دشتکی با بیان اینکه در برنامه‌ریزی‌ها باید معنویت و اخلاق دینی را یادآور شد بیان کرد: ساختار اجتماعی نظام اسلامی، مردم هستند و هر کجا از مردم غفلت کنیم حاکمیت دینی نمی‌تواند معنا پیدا کند.

مسئول ستاد مردمی اعتکاف در همدان با اشاره به اینکه اعتکاف معجونی از عبادات، اخلاق و معنویت است افزود: بیش از 93 درصد جمعیت معتکف جوان و هفت درصد بالای 45 هستند که این موضوع نشان دهنده رشد این سنت الهی است.

مهدی صلواتیان عنوان کرد: بیش از 75 درصد جمعیت معتکف را خواهران تشکیل می‌دهند. در ایام اعتکاف وسایل سمعی و بصری را از معتکفان می‌گیریم تا در خلوت خود به راز و نیاز بپردازند.

 در این مراسم از «سیدحسن حسینی» پایه‌گذار و حامی اعتکاف در همدان، پدر شهیدان حجازی و خیر اعتکاف سید جواد حجازی، خانواده‌ شهید محمدحسین بشیری و خانواده شهید محمد غفاری تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/141


کد مطلب: 75958

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcdjn05.yt0kk6a22y.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir