مسئولان آمریکایی مدعی شدند:

دولت آمریکا در حال بررسی تنبیه مالی عربستان است

24 مهر 1397 ساعت 21:25

به ادعای برخی مسئولان آمریکایی، مقامات وزارت خارجه و خزانه‌داری این کشور در حال بررسی تنبیه مالی عربستان در ارتباط با سر به نیست شدن «جمال خاشقچی» هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، مسئولان وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا به روزنامه دیلی بیست گفتند که این دو وزارت خانه در حال بررسی تنبیهات مالی علیه عربستان به علت دست داشتن در سر به نیست شدن «جمال خاشقچی» نویسنده و منتقد عربستان سعودی هستند.

سه تن از مسئولان آمریکایی دخیل در این بررسی‌ها به دیلی بیست گفتند که تنبیهات مالی رهبران سعودی را هدف قرار خواهد داد و این اقدامات می‌تواند همین هفته فرا برسد.

یکی از مسئولان آمریکایی در این خصوص گفته است که راهبرد اصلی این است که همراه با اتخاذ موضع علنی علیه رهبران سعودی، همزمان روابط مالی آمریکا با عربستان سعودی نیز حفظ شود.

این ادعای مسئولان وزارت خارجه و خرانه‌داری آمریکا در حالی است که دونالد ترامپ تا کنون مقاومت بسیاری در برابر خواسته‌ها برای توقف کمک‌های نظامی به عربستان از خود نشان داده و در بیان علت آن به سود سرشار از معامله تسلیحاتی با ریاض و تأثیر آن در کاهش بیکاری در آمریکا استناد کرده است.

امروز در جریان سفر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به ریاض، وی در دیدار با ولیعهد سعودی از وی خواست که به تحقیقات در خصوص ناپدید شدن جمال خاشقچی، سرعت بیشتری بدهد.


کد مطلب: 72582

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcdxk05.yt0xj6a22y.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir