عضو هیئت مؤسس مؤسسه آموزش عالی طلوع مهر قم:

دوره جامع آموزش آینده پژوهی در قم برگزار می شود

خبرگزاری آينده روشن , 20 تير 1391 ساعت 12:03

گزارشگر :

عضو هیئت مؤسس مؤسسه آموزش عالی طلوع مهر قم از برگزاری دوره جامع آموزش آینده پژوهی سطح یک، در تیرماه سال جاری خبر داد.


به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد رضا حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: موسسه آموزش عالی طلوع مهر با همکاری مرکز آینده پژوهی علوم و فن آوری دفاعی، دوره جامع آموزش آینده پژوهی را با رویکرد قابلیت سازی برای نهادینه سازی و اجرای آینده پژوهی در سازمان ها برگزار خواهد نمود. 

وی گفت: در حال حاضر این رشته تنها در دانشگاه تهران، در مقطع دکتری و در دانشگاه امیرکبیر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود و امیدواریم این دوره فشرده بتواند پاسخگوی بخشی از نیازهای علاقه مندان به این رشته باشد. 

دکتر حسینی با اشاره به اینکه بسیاری از آینده پژوهان اعتقاد دارند که بهترین روش پیش بینی آینده، ساختن آن است تصریح کرد: مقصود از آینده پژوهی، علم و دانشی است که تلاش می‌کند آینده را در قالب برخی گزاره ها پیش بینی کند و بعد بر اساس علائم روشنی آنها را بشناسد. 

وی ادامه داد: آشنایی با آینده پژوهی، معرفی دستاوردها و پیامدهای آینده پژوهی، ایجاد قابلیت برای اجرای فعالیت های آینده پژوهانه و مورد کاوی از جمله اهداف این دوره خواهد بود. 

عضو هیئت موسس موسسه آموزش عالی طلوع مهر با بیان اینکه به فارغ التحصیلان گواهینامه رسمی آینده پژوهی سطح یک از سوی موسسه طلوع مهر و مرکز آینده پژوهی علوم و فن آوری دفاعی اعطا خواهد شد، خاطر نشان کرد: این دوره در ۴ سطح برگزار خواهد شد و موسسه آموزش عالی طلوع مهر مصمم است در آینده ای نزدیک با برگزاری دیگر سطوح دوره جامع آموزش آینده پژوهی، گامی موثر برای نگاه به آینده ای روشن بردارد. 

گفتنی است زمان برگزاری دوره جامع آموزش آینده پژوهی ۲۱ و ۲۲ تیرماه سال جاری از ساعت ۸ تا ۱۶ و به مدت ۱۶ ساعت برنامه ریزی شده است. 

علاقه مندان می توانند تا بیستم تیرماه با مراجعه به موسسه آموزش عالی طلوع مهر نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام کنند. 

انتهای پیام/ب/46


کد مطلب: 55026

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdch-vnm.23nmidftt2.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir