پیروزی انقلاب اسلامی براساس مشارکت‌های اجتماعی شکل گرفت

3 دی 1397 ساعت 12:40

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور گفت: انقلاب اسلامی که اکنون در آستانه چهلمین سالگرد آن هستیم بر اساس مشارکت‌های اجتماعی شکل گرفت و پیروز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در حاشیه نشست دفاتر امور اجتماعی و استانداری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: در رویکرد امسال در زمینه آسیب‌های اجتماعی تعدادی سازمان مردم نهاد در حیطه تحکیم خانواده و افزایش ازدواج شکل گرفته است.

وی افزود: در زمینه تحکیم خانواده فعالیت‌های متنوعی انجام شده است. تعدادی از این سازمان‌ها در مبحث مشاوره برای ازدواج یا آسیب‌های بعد از طلاق و جدایی فعالیت می‌کنند و تعدادی دیگر در زمینه تامین جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند فعال هستند.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور بیان کرد: مشارکت اجتماعی از عناصر توسعه پایدار محسوب می‌شود و همواره مورد توجه رهبر معظم انقلاب و مسئولان عالیرتبه نظام است.

اکبری افزود:‌انقلاب اسلامی که اکنون در آستانه چهلمین سالگرد آن هستیم بر اساس مشارکت‌های اجتماعی شکل گرفت و پیروز شد. سازمان اجتماعی کشور بر اساس مشارکت اجتماعی تاسیس و سال گذشته تلاش شد تا معاونت مشارکت اجتماعی در استان‌ها راه اندازی شود و همچنین در استان‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌ها و موسسات ذیل این معاونت در استان‌ها فعالیت کنند.

وی بیان کرد: معاونت مشارکت‌های اجتماعی در بیشتر استان‌ها راه‌اندازی شده که سازوکار آن جلب مشارکت اجتماعی و ساماندهی آن، کنترل آسیب‌ها و افزایش نشاط اجتماعی است.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد وجود دارد،‌گفت: این سازمان‌ها مجوزهای لازم را از طریق وزارت کشور و استانداری‌ها در سطح ملی، فراملی و شهرستان‌ها دریافت کرده و فعالیت می‌کنند.

اکبری به تشکیل کارگروه مشارکت اجتماعی در سازمان امور اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد ذیل این کارگروه قرار دارند. بارزترین نقش‌آفرینی سازمان‌های مردم نهاد در مواقع بحرانی مانند زلزله است که کمک‌های مردمی را ساماندهی کرده و در همین راستا فعالیت می‌کنند.


کد مطلب: 75223

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcipray.t1awr2bcct.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir