جشنواری ملی مهدویت جهاد دانشگاهی خاتمه یافت/ ارسال ۱۲۴۵ اثر به جشنواره

خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) , 21 اسفند 1397 ساعت 11:25

آینده روشن ــ رییس جهاد دانشگاهی قم در اختتامیه جشنواره مهدویت که ۲۰ اسفند برگزار شد گفت: طبق فراخوانی که در کل کشور صورت گرفت، ۱۲۴۵ اثر در ۴بخش اصلی و محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با داوری‌های صورت گرفته، ۵۷ اثر به عنوان آثار برتر مشخص شد.


به گزارش آینده روشن محمد حیدری عصر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مهدویت بیان کرد: در موضوع مهدویت چندین جشنواره با عناوین مختلف توسط جهاد دانشگاهی استان تهران برگزار شد ولی با توجه به قابلیت‌های استان قم بنا شد نخستین جشنواره ملی مهدویت توسط جهاد دانشگاهی استان قم برگزار شود.

وی افزود: کلمه انتظار در خود یک مفهوم اعتراضی دارد و به معنی رسیدن به نقطه مطلوب است؛ در گذشته برای رسیدن به یک حکومت دینی موضوع انتظار مطرح می‌شد؛ اکنون نیز با وجود حکومت اسلامی، برای رسیدن به یک کمال مطلوب باید منتظر ظهور حضرت حجت(عج) بود.

رییس جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: در حال حاضر به دلیل گسترش رسانه‌ها و فضای مجازی، شبهات در خصوص مهدویت به طور گسترده‌ای در حال انتشار است و باید این شبهات توسط کارشناسان و متخصصان پاسخ داده شود.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی قم به منظور ترویج فرهنگ مهدویت و پاسخگویی به شبهات موجود در حوزه مهدویت، برگزاری جشنواره ملی مهدویت را متقبل شد.

حیدری تصریح کرد: در حاشیه برگزاری این جشنواره، ۱۷کارگاه و نشست‌های تخصصی متعددی برگزار شد؛ همچنین طبق فراخوانی که در کل کشور صورت گرفت، ۱۲۴۵ اثر در ۴بخش اصلی و محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با داوری های صورت گرفته، ۵۷ اثر به عنوان آثار برتر مشخص شد.

وی اضافه کرد: تمامی مسئولین و دستگاه‌های استان قم جهت برگزاری این جشنواره مساعدت کردند و با روی باز از برگزاری آن استقبال کردند و این به دلیل اعتقادی است که به موضوع مهدویت وجود دارد.

اختتامیه نخستین جشنواره ملی مهدویت، عصر امروز در دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد و طی این مراسم از ۵۷اثر برگزیده تجلیل شد.
انتهای پیام/141


کد مطلب: 76042

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdciruay.t1aq52bcct.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir