منابر روحانیان باید در راستای هدایت جامعه به سمت آرامش و ارزش‌های اسلامی باشد

25 آذر 1397 ساعت 8:46

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه یک منبر می‌تواند همه چیز را زیر و رو کرده و جمعی را به هم بزند، گفت: بر این اساس کلماتی که از زبان ما روحانیان بیرون می‌آید باید جامعه را به سمت آرامش، حمایت از نظام و گسترش ارزش‌های اسلامی ببرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، در نشست با اساتید حوزه علمیه استان، با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع)، افزود: این امام همام می‌فرماید: «عَلَی الْعَاقِلِ أَنْ یَکونَ عَارِفاً بِزَمَانِهِ مُقْبِلًا عَلَی شَأْنِهِ حَافِظاً لِلِسَانِهِ» و تأکید می‌کند بر عاقل است که زمانه‌اش را بشناسد و بر اساس شأنش با زمانه‌اش برخورد کند و زبان خود را از هرگونه سخن گفتن که مطابق زمانه‌اش نیست باز دارد.

وی با بیان اینکه بر این اساس ما باید عارف به زمان خود باشیم و بدانیم در چه زمانی زندگی می‌کنیم، گفت: زندگی در زمان حکومت و جمهوری اسلامی و تحقق اسلام ناب توفیق ذی‌قیمتی است که شامل حال ما شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه امام صادق (ع) در فراز دیگری از سخن خود تأکید می‌کند که انسان عاقل «مُقْبِلًا عَلَی شَأْنِهِ» است، گفت: هر کسی باید جایگاه و شأن خود را بشناسد و بداند در چه صنف و جایگاهی زندگی می‌کند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اینکه مردم از هر کس توقع و انتظاراتی دارند که از دیگران ندارند، افزود: به عنوان مثال روحانیت شأن و جایگاهی داشته و خانواده روحانی هم جایگاه ویژه خود را دارد که شناختن این جایگاه‌ها و رعایت و حفظ کردن شئون آن بسیار مهم است

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: سومین نکته‌ای که امام صادق (ع) تأکید کردند که باید از سوی آدم عاقل رعایت شود این است که فرد عاقل زبانش را مدیریت می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیریت گفتار بسیار مهم است، افزود: سنجیده و پخته حرف زدن روحانیت اهمیت ویژه‌ای دارد، ازاین‌رو نباید هر سخنی را بدون سنجیدن منتقل کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به اینکه یک منبر می‌تواند همه چیز را زیر و رو کرده و جمعی را به هم بزند، اظهار کرد: بر این اساس کلماتی که از زبان ما بیرون می‌آید باید جامعه را به سمت آرامش، حمایت از نظام و گسترش ارزش‌های اسلامی ببرد.


کد مطلب: 74891

آدرس مطلب: http://bfnews.ir/vdcizvay.t1a532bcct.html

آينده روشن
  http://bfnews.ir