داخلی     خبر     انديشه
آیت الله سعیدی:
عوام فریبی اساس جنگ نرم دشمنان ولایت است
  امام جمعه قم با تاکید بر این که دشمن با عوام فریبی به دنبال غصب حقوق الهی ملت ها است، گفت: دشمنان اهل بیت همیشه از راه های عوام فریبانه وارد تقابل جنگ نرم می شوند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب : 70707
عوام فریبی اساس جنگ نرم دشمنان ولایت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار طلاب و فضلای مدرسه امام خمینی(ره) ارومیه ضمن تبریک میلاد امام هادی علیه السلام به جریان امامت ایشان در سنین کودکی اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند متعال در آیه ۱۲۴ سوره انعام فرموده است«وَإِذَا جَاءَتْهُمْ آيَةٌ قَالُوا لَنْ نُؤْمِنَ حَتَّى نُؤْتَى مِثْلَ مَا أُوتِيَ رُسُلُ اللَّهِ اللَّهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِسَالَتَهُ سَيُصِيبُ الَّذِينَ أَجْرَمُوا صَغَارٌ عِنْدَ اللَّهِ وَعَذَابٌ شَدِيدٌ بِمَا كَانُوا يَمْكُرُونَ؛ و چون آیتی برای (هدایت) آنها آمد گفتند: ما ایمان نیاوریم تا مانند آنچه به رسولان خدا داده شد به ما نیز داده شود. خدا بهتر می‌داند که در کجا رسالت خود را مقرر دارد. به زودی مجرمان را خدا خوار سازد و عذابی سخت به واسطه مکری که می‌اندیشیدند بر آنان فرو فرستد.»

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به این که در جریان غدیر معاندان شبهه (امامت امام علی(ع) در سنین جوانی) را بین عموم مردم مطرح و اقدام به عوام فریبی کردند، عنوان داشت: مرور تاریخ به ما می آموزد که حسادت و کینه توزی نسبت به ساحت امیرالمومنین علیه السلام زمینه چنین اقدامی شد.

امام جمعه قم با تاکید بر این که تامین منافع شخصی معاندان جریان غدیر ضربه مهلکی را بر پیکره بشریت وارد ساخت، ابراز داشت: در جهان خلقت همه اعمال بازتاب هایی دارند؛ بر این اساس در نصوص ثقلین برای عاملان جریان غصب ولایت عواقب سخت اخروی تا روز قیامت بیان شده است.

آیت الله سعیدی اعمال خیر مومن را نتیجه اخلاص قدما و نسل های پیشین جامعه اسلامی دانست و گفت: باید توجه داشت در اسلوب و منظومه جامعه اسلامی مردم نقش محوری دارند، بر این اساس اگر همراهی جاهلانه مردم با جریان غصب ولایت پس از واقعه غدیر نبود، چنین ضرر بزرگی به تاریخ بشریت وارد نمی شد.

امام جمعه قم با تاکید بر این که دشمن با عوام فریبی به دنبال غصب حقوق الهی ملت ها است، گفت: دشمن برای مشتبه شدن حقیقت در چشم مردم سرمایه گذاری می کند تا با عوام فریبی به تامین منافع خود بپردازد چنانکه این تجربه در جریان پس از غدیر اتفاق افتاد.

آیت الله سعیدی نصب امام معصوم از سوی خداوند متعال را عاری از زمینه های مادی توصیف کرد و افزود: امام معصوم می تواند در دوران کودکی به مقام ولایت برسد؛ چنانکه قرآن کریم در جریان تولد حضرت عیسی(ع) گواه داده است که حضرت در دوران نوزادی سخن گفت و بر رسالت و پیامبری خود گواه داد.

وی ادامه داد: قرآن کریم چنین جریانی را برای دوران کودکی حضرت یحیی علیه السلام بیان فرموده است و این آموزه های قرآنی نشان می دهد شبهه دشمن پس از جریان غدیر برای عوام فریبی بود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با تصریح بر این که دشمنان اهل بیت همیشه از راه های عوام فریبانه وارد تقابل جنگ نرم می شوند، گفت: در چنین معادله ای نقش مردم نقشی تعیین کننده است.

آیت الله سعیدی تلاش با اخلاص در راه خدا را بزرگترین سرمایه انسان متقی دانست و افزود: اگر تلاش ها در مسیر خدا و برای خدا باشد؛ خداوند متعال به آن برکت داده و زمینه تحولات عظیمی خواهد شد چنانکه تجربه انقلابی به ما می آموزد امام راحل و رهبری معظم انقلاب چنین سیره ای را به ملت شریف ایران آموختند.

گفتنی است، حجت الاسلام حسن رحیمی، مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) ارومیه در گزارشی به تعداد طلاب این مدرسه اشاره کرد و گفت: تعداد ۷۰ نفر طلبه فعال در این مدرسه از پایه ۱ تا ۹ مشغول به تحصیل هستند.

حجت الاسلام رحیمی از مشکلات عدیده این مدرسه گفت و ابراز داشت: مرز نشینی و همجواری با جریان های نفوذی وهابی رسالت طلاب ارومیه را دوچندان و بر اهمیت کیفیت تحصیلی آنان می افزاید.