داخلی     خبر     سیاست
در نامه‌ای به 3 وزارتخانه ابلاغ شد
اختصاص 200 میلیارد برای جبران خسارت وقوع حادثه ریلی هفت‏خوان استان سمنان
  معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در خصوص اختصاص اعتبار برای جبران خسارات وارده به تأسیسات و خطوط راه آهن ناشی از وقوع حادثه ریلی هفت‏خوان استان سمنان را ابلاغ کرد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب : 66847
اختصاص 200 میلیارد برای جبران خسارت وقوع حادثه ریلی هفت‏خوان استان سمنان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور مصوبه دولت در خصوص اختصاص اعتبار برای جبران خسارات وارده به تأسیسات و خطوط راه آهن ناشی از وقوع حادثه ریلی هفت‏خوان استان سمنان را ابلاغ کرد.

هیأت وزیران در جلسه 11/4/1396 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1- مبلغ دویست میلیارد (000ر000ر000ر200) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات وارده به تأسیسات و خطوط راه آهن ناشی از وقوع حادثه ریلی هفت‏خوان استان سمنان و تجهیز و ارتقای ایمنی خطوط راه آهن به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه در اختیار وزارت راه و شهرسازی (شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران) قرار می­گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- دستگاه اجرایی یادشده موظف است، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس­ جمهور این مصوبه را به وزارت کشور – وزارت امور اقتصادی و دارایی وزارت راه و شهرسازی - سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرده است.