داخلی     خبر     سیاست
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
مهدی پژوهان باید با دقت و ممارست بر اهمیت نماز تاکید کنند
  رییس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به دانش پژوهان مرکز تخصصی مهدویت خراسان رضوی گفت: مهدوی پژوهان بیش از هر چیز بر اهمیت نماز تاکید داشته باشند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۹ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : 29587
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی.
به گزارش روز شنبه آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، در بازدید از بنياد فرهنگي حضرت مهدي موعود(عج) شعبه مشهد گفت: بعضی عرفا کارهایی را انجام داده اند که نه در کتاب خدا و نه در عترت آمده است و نباید طلبه ها و کسانی که با مردم مستقیم در ارتباط هستند از کتاب خدا و عترت پیغمبر خدا جلوتر روند. 

وی به جایگاه پیامبر در جامعه اشاره کرد و افزود: قرآن می گوید پیغمبر از مردم بود و در مردم بود و با مردم بود و با مردم می خندید و با مردم می گریست و طلبه ها نیز نباید از مردم فاصله بگیرند. نرم باشید و خود را بهتر از دیگران ندانید. وقتی وارد حوزه و دانشگاه می شوید خود را بهتر از دیگران ندانید و تکبر نداشته باشید و با مردم طوری رفتار کنید که از مردم هستید.
 
قرائتی با بیان این که اسلام را درست معرفی کنید، گفت: زیبایی هایی اسلام را به مردم معرفی کنید. مردم صداقت را دوست دارند و از دروغ و پز دادن بدشان می آید. همان طور که قرآن گفته است کسانی که پز می دهند به خاطر کاری که انجام نداده اند در جهنم هستند.

وی ادامه داد: زمانی که با مردم هستید اقوال را نقل نکنید، لباس مناسب در برخورد با مردم بپوشید و از پوشیدن لباس های تیره در برخورد با مردم خودداری کنید، زیرا پوشش در برخورد با مردم تأثیرگذار است. 

قرائتی افزود: در آموزش حفظ قرآن به افراد مختلف روش های گوناگون را با توجه به تیزهوشی فرد در نظر بگیرید. 

وی خطاب به دانش پژوهان مرکز تخصصی مهدویت استان خراسان رضوی گفت: دین اسلام را بد معرفی نکنید. طوری حرف بزنید که عوام بفهمند و خواص بپسندند. حرف خود را روان بزنید و کم حرف بزنید و کم حرف و استدلالی حرف زدن شنونده را خسته نمی کند. 

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس بنیاد فرهنگی موعود کشور، باقر پیش نمازی رییس صدا و سیمای خراسان رضوی،  دکتر شیبانی رییس هیات امنای بنیاد فرهنگی موعود، حجت الاسلام والمسلمین اسدی معاونت سیمای خراسان رضوی و حجت الاسلام سبحانی نیا رییس ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی از جمله حاضران در این جلسه بودند.