داخلی     خبر     بین الملل
آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت پرده اتهامات پوچ به شیخ «علی سلمان» هستند
  در بیانیه مجلس اعلی شیعیان سوریه آمده است: اتهام جاسوسی برای قطر که به شیخ علی سلمان نسبت داده اند، ادعایی پوچ با هدف تسلیم کردن بحرینی ها در مقابل پروژه آمریکایی_صهیونیستی است.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۵
کد مطلب : 73371
آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت پرده اتهامات پوچ به شیخ «علی سلمان» هستند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، مجلس اعلی شیعیان سوریه حکم ظالمانه رژیم آل خلیفه علیه شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت «الوفاق» و شیخ «حسن سلطان» و «علی الاسود» دو نماینده پیشین پارلمان بحرین را محکوم کردند.

مجلس اعلی شیعیان سوریه طی بیانیه ای اعلام کرد: رژیم آل خلیفه رهبران مسالمت آمیزترین گروه معارض در جهان را به حبس ابد محکوم کرده؛ گروهی که طی دهه گذشته تنها خواستار پایین ترین سطح خواسته های منطقی و قانونی خود شده اند.

در ادامه بیانیه آمده است: حکم صادر شده علیه رهبران معارضان بحرین پروژه ای با هدف ساکت کردن بحرینی هایی است که به اسلام و عرب بودن خود افتخار می کنند و آلوده کردن وطنشان به دست صهیونیست ها را رد می کنند و با پذیرش عادی سازی روابط با صهیونیست ها دشمنان امت اسلامی و عربی مخالف هستند؛ آنهایی که زندان های خود را مملوّ از فلسطینیان کرده اند و بدون دلیل مشارکت کنندگان در راهپیمایی بازگشت را می کشند و سرزمین هایشان را غارت می کنند.

در این بیانیه آمده است: اتهام جاسوسی برای قطر که به شیخ علی سلمان نسبت داده اند، ادعایی پوچ است همانطوری که ادعای ارتباط با ایران هم بی پایه است. این اتهام تنها بهانه ای برای توجیه احکام صادر شده با هدف تسلیم کردن بحرینی ها در مقابل پروژه آمریکایی_صهیونیستی در منطقه است.

مجلس اعلی شیعیان سوریه در این بیانیه لغو فوری حکم سیاسی دستگاه قضایی بحرین علیه شیخ علی سلمان و همراهانش و بقیه معارضان بحرینی از جمله روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر را خواستار شد.

این بیانیه اظهار داشت: سازمان های بین الملی حقوق بشر هر چه سریعتر وارد عمل شوند و مسؤولیت تلاش های رژیم آل خلیفه برای به زانو درآوردن ملت بحرین را بر عهده بگیرند. مجلس اعلی شیعیان سوریه از همه خبرنگاران باشرف در جهان می خواهد تا نسبت به بیان حقایق سکوت نکنند و در مقابل اقدامات فریبکارانه رژیم بحرین سستی از خود نشان ندهند.