نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران خبر داد:

تدارک ویژه جمکران برای میزبانی نوروزی از زائران

۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران از تدارک ویژه این مسجد برای ایام نوروز ۹۶ با محور نماز خبر داد.

به نقل از مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی، سرپرست معاومت فرهنگی این مسجد با تشریح برنامه های مسجد جمکران ویژه نوروز ۹۶، اظهار کرد: برای ایام نوروز در بخش های مختلف، برنامه های متعددی در راستای برگزاری مراسم فرهنگی و برپایی نمایشگاه های مختلف برای سنین کودک و نوجوان و خانواده تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: امسال رویکرد اصلی مسجد مقدس جمکران بحث نماز و بیان اهمیت آن است و با عنایت به اینکه میهمانان نوروزی این مکان مقدس از نقاط مختلف کشور به این مسجد مشرف می شوند این رویکرد می تواند بسیار مبارک باشد.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه بحث عبودیت و نماز جز ارکان اصلی مسجد مقدس جمکران است و ما اهتمام خاصی را به این موضوع داریم، گفت: برنامه های مختلف نمایشگاهی را با عناوین نمایشگاه سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، قرآن و مباحث قرآنی، کارگاه های ویژه کودکان، کارگاه های سبک زندگی و حلقات معرفت با حضور اساتید مختلف تدارک دیده ایم.

صدوقی تصریح کرد: امسال در نظر داریم در مسجد مقدس جمکران به منظور تکریم هر چه بهتر زائران امکانات اسکان در شبستان بزرگ کربلا را با ظرفیت حدود شش هزار نفر تدارک ببینیم.

وی به برگزاری مراسم سخنرانی‌، حلقه های معرفت، جنگ های متعدد و محافل قرآنی در ایام نوروز اشاره کرد و ادامه داد: امسال در نظر داریم مسابقه کتابخوانی از آثار انتشارات مسجد مقدس جمکران را در بین میهمانان نوروزی برگزار کنیم که البته در مورد موضوع و نوع کتاب در حال رایزنی هستیم.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران ابراز کرد: بروشورهایی با عناوین و مضامین فرهنگی ویژه نوجوانان در ارتباط با احکام اسلامی، استفاده از فضای مجازی و خطراتی که بنیان خانواده ها را تهدید و همچنین بروشورهایی با موضعات سبک زندگی اسلامی تولید شده که در این ایام بین زائران توزیع می شود.

صدوقی از تشکیل مراکز مشاوره ای شبانه روزی در این ایام خبر داد و اعلام کرد: در این مراکز کارشناسان خبره و مجرب حوزوی مستقر می شوند تا به سوالات شرعی و اعتقادی مسافران نوروزی پاسخ دهند.

وی همچنین به مراسم آغاز سال تحویل اشاره کرد و گفت: برنامه های سال تحویل مسجد مقدس جمکران از ساعت ۱۲ روز دوشنبه با برگزاری محفل انس با قرآن کریم آغاز شده و با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه می یابد.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران یادآور شد: بعد از نماز مراسم قرائت زیارت آل یاسین و تحویل سال با مداحی حاج عباس حیدرزاده اجرا می شود و پس از آن پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب پخش می شود.