داخلی     خبر     بین الملل
طرح رژیم صهیونیستی برای خاموش کردن صدای اذان در قدس شرقی
  تلویزیون رژیم صهیونیستی از طرح شهرداری این رژیم در قدس شرقی برای خاموش کردن صدای اذان در مساجد این شهر خبر داد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۰
کد مطلب : 75621
طرح رژیم صهیونیستی برای خاموش کردن صدای اذان در قدس شرقی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، شهرداری قدس (که زیر نظر رژیم صهیونیستی اداره می‌شود) طرحی را برای خاموش کردن صدای اذان در مساجد قدس شرقی در پیش گرفته است.

کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارش خود اعلام کرد طرح مذکور شهرهای «بیت صفافا، بیت حنینا، جبل المکبر» و اردوگاه «شعفاط» را به شکلی خاص هدف قرار داده و رژیم صهیونیستی بر اساس این طرح قصد دارد بلندگوهای بزرگ در مساجد را به بهانه ایجاد سروصدا با بلندگوهای کوچک عوض کند.

در ادامه این گزارش آمده شهرداری رژیم صهیونیستی در قدس به پلیس این رژیم اختیار صدور تصمیم برای کاستن از صدای اذان در مساجد قدس را خواهد داد.

شهرداری قدس در مرحله او بودجه اولیه برای آغاز این طرح و بررسی کارایی آن را اختصاص می‌دهد تا در مرحله بعدی مابین ۵۰ تا ۷۰ هزار شِکِل (واحد پول رژیم صهیونیستی) را برای اجرایی کردن آن در تمام مساجد تصویب کند.

رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۹۴۸ (سال اشغالی فلسطین) بخش‌های غربی قدس را به اشغال خود در آورد و بقیه قسمت‌های قدس تحت کنترل اردن ماند. در جنگ شش روزه میان چند کشور عربی و رژیم صهیونیستی، تل‌آویو بخش‌های باقی‌مانده از قدس (قدس شرقی) را نیز اشغال کرد.

سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» در بیانیه استقلال فلسطین در سال ۱۹۸۸ اعلام کرد قدس شرقی را پایتخت دولت مستقل فلسطین می‌داند. شورای امنیت سازمان ملل نیز در قطعنامه ۴۷۸ این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و تصاحب قدس شرقی را غیرقانونی دانست اما رژیم صهیونیستی تا کنون به این موضوع بی‌اعتنا بوده است.