داخلی     خبر     انديشه
رهبری یک عنوان و شخصیت برگرفته از ایمان و عشق مردم است
  رهبری یک عنوان و یک شخصیت و یک حقیقت برگرفته از ایمان و محبت و عشق و عاطفه مردم و یک آبروست. صدها نفر مثل علی خامنه ای در راه این حقیقت جان و آبرویشان را می دهند، اهمیتی هم ندارد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : 75261
رهبری یک عنوان و شخصیت برگرفته از ایمان و عشق مردم است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری شبستان، در کتاب «ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی» که به اهتمام «حسن ملایی» گردآوری شده، آمده است:

اصل ولایت فقیه و پیوستن راه های اصلی نظام به مرکز ولایت، نقطه درخشان نظام اسلامی و تحقق آن، یادگار ارزنده و فراموش نشدنی حضرت امام خمینی(ره) است. مردم ما در طول یازده سال اخیر، وفاداری و اخلاص کامل خود را نسبت به این اصل، در همه میدان ها نشان داده اند و امام عظیم الشان ما، خود بزرگترین مدافع و سرسخت ترین پشتیبان این اصل و پذیرای جدی همه آثار و لوازم آن بود. این اصل، همان ذخیره پایان ناپذیری است که باید مشکلات نظام جمهوری اسلامی را در حساس ترین لحظات و خطرناک ترین گردنه های مسیر پرخطر جمهوری اسلامی حل کند و گره های ناگشودنی را بگشاید.

دفاع غیورانه امام عزیز از مساله ولایت و رهبری، که بی گمان تصدی رهبری به وسیله خود آن بزرگوار، کمترین تاثیری در آن نداشت-ناشی از درک و ایمان عمیق به همین حقیقت بود و امروز این جانب به پیروی از آن بزرگوار، با همه وجود و توان از این اصل و لوازم آن دفاع خواهم کرد و به کمک الهی، به تکلیف خود در همه موارد عمل خواهم کرد... خدشه در التزام به ولایت فقیه و تبعیت از رهبری، خدشه در کلیه نظام اسلامی است و اینجانب این را از هیچ کس و هیچ دسته و گروهی تحمل نخواهم کرد البته امروز بحمدلله و توفیق، کلیه آحاد و گروه های خط امام، ملتزم به ولایت فقیه و تبیعت از رهبری می باشند و امید است که زمینه برای رمی افراد و گروه ها به عدم التزام به آن، هرگز فراهم نگردد.(۱)

من هم مثل یکی از شما، از نظام اسلامی، از رهبری اسلامی و از ولایت و فقه به عنوان ستون فقرات این نظام، باید دفاع کنم.(۲)

دشمن امروز هم مثل دشمن زمان امیرالمومنین(ع) نیست که اگر بخواهد شایعه بپراکند، مجبور باشد صد نفر را مامور کند که بیایند در بین مردم شایعه بیاندازند، نه، آیا یک رادیو راه می اندازد. تو همه خانه ها آن صدا شنیده می شود. امروز این جوری است. خب! در یک چنین شرایطی این نکته ای است که باید همه به آن توجه کنند. مساله، مساله رهبری است، مساله شخصی نیست. بنده ممکن است خودم دست هر کسی از کسانی را که لایق و شایسته و هستند و هر انسانی مومنی را ببوسم، اما مساله رهبری مساله ای است که مربوط به شخص من نیست، مربوط به دنیای اسلام است، مربوط به ملت اسلامی است. از حقوق رهبری باید دفاع بشود. رهبری در اینجا باید بتواند هم آن خط باریک صراط مستقیم از مو باریک تر را در داخل کشور حفظ کند؛ یعنی رعایت حیثیت انسانی، رعایت آزادی انسان، رعایت تقوا، سوق انسان ها «من الظلمات الی النور»، اینها را باید انجام بدهد و هم باید در مقابل آن همه ایادی تبلیغ کننده بایستد. این به چه چیزی احتیاج دارد که بتواند این کارها را انجام بدهد؟

به یک اعتبار غیرقابل خدشه کردن، این است. این را لازم دارد. باید سخنش جوری باشد که اگر گفت این کار بشود، بشود؛ با میل، با ایمان، با شوق، با محبت؛ نه با زور. اگر این نبود، امام بزرگوار، در این پانزده سال، در این ۱۰ سال حیات مبارک خودش نمی توانست آن جنگ را به آنجا برساند. ما هم نمی توانستیم در این پنج سال گذشته در مقابل این مشکلات ایستادگی کنیم. این را آقایان بدانند و البته می دانید، این لازم است... البته ما باید برگردیم کسی را پیدا کنیم که بتوان این اعتبار را به او داد. این اعتبار سنگینی است. دست همه کس نمی شود داد. باید دست کسی داد که خاطر جمع باشیم از این ابزار به شدت حساس و بُرا، در جای درست استفاده می کند، نه در جای غلط و نه به تبع اهواء نفسانی خود یا اهواء نفسانی دیگران.

برای رضای خدا فقط مصرف می کند، این را پیدا کنیم یک چنین کسی را، این را بسپاریم به او، وقتی این ابزار را سپردیم به او، التزام به شیئی، التزام به همه لوازم آن است. یکی از مهمترین لوازمش این است که عرض کردیم. یعنی هر کس باید در هیچ گوشه ای از گوشه های این مملکت و در هیچ منطقه ای از مناطق اراده انسانی- آنچه که خارج از اراده انسان است، بحثی درباره اش نیست-کاری نکند که این سرمایه ای که باید یک روزی مصرف بشود برای نجات کشور، این سرمایه، اندکی خدشه دار بشود.(۳)

رهبری یک عنوان و یک شخصیت و یک حقیقت برگرفته از ایمان و محبت و عشق و عاطفه مردم و یک آبروست. صدها نفر مثل علی خامنه ای در راه این حقیقت جان و آبرویشان را می دهند، اهمیتی هم ندارد. بنده که چیزی نیستم، امام بزرگوار ما هم که به معنای حقیقی کلمه برای این امت، امام دل ها بود همین طور بود. برای حفظ نظام و حفظ رهبری نظام آبرویش را بدهد.(۴)

پی نوشت ها:

۱.پیام به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم ایران درباره حفظ وحدت و یکپارچگی، حمایت از دولت، جایگاه مجلس شورای اسلامی و دفاع از اصل ولایت فقیه، ۱۸/۱۰/۱۳۶۸

۲.بیانات در جمع بسیجیان به مناسبت هفته بسیج،۵/۹/۱۳۷۶

۳.سخنرانی رهبری معظم انقلاب، ۸/۱۰/۱۳۷۲

۴.بیانات در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، ۱۹/۴/۱۳۷۹