داخلی     خبر     سیاست
حضرت آیت الله نوری همدانی
مسئولین از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند
  اگر مسلمانان و مسئولین کشور از اقتدار و قدرت لازم برخوردار بودند، نمی بایست دشمنان و نخست وزیر انگلیس و وزیر امورخارجه آمریکا در منطقه ارز اندام کرده و به خود جرأت می دادند به منطقه نزدیک شوند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب : 66441
مسئولین از موضع اقتدار و قدرت با دشمنان برخورد کنند
حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از نیروهای دریایی سپاه با بیان اینکه دین تاکید فراوانی برعزت و اقتدار ملت مسلمان در برابر جبهه کفر دارد، اهمیت این موضوع و تقویت آن را در شرائط کنونی ضروری دانستند.
این مرجع تقلید افزودند: اگر مسلمانان و مسئولین کشور از اقتدار و قدرت لازم برخوردار بودند، نمی بایست دشمنان و نخست وزیر انگلیس و و زیر خارجه آمریکا آمریکا در منطقه ارز اندام کرده و به خود جرأت می دادند به منطقه نزدیک شوند.
ایشان افزودند: باید آحاد کشور و مسئولین نظام همیشه در مقابل دشمنان آماده جهاد و شهادت باشند و از موضع قدرت و اقتدار با آنها سخن گویند، باید در مقابل همه دشمنان آمادگی خود را حفظ کنیم وکوچکترین ترسی به خود راه ندهیم.
این مرجع تقلید بیان داشتند: اسلام برای تحصیل قدرت عواملی را برشمرده است، تقویت ایمان و تقوا، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، تقویت روحیه انقلابی و خود باوری، علم آموزی و تعقل در مسائل مختلف از جمله این اموراست.
معظم له با بیان اینکه علم و عقل با هم فرق دارد عنوان کردند:عقل به معنای تشخیص حق از باطل است، کسی که عقل دارد علم دارد و می تواند حق را از باطل تشخیص دهد.
ایشان با تاکید براین که اساسا این طور نیست که هرکسی علم دارد، بصیرت دارد، اظهار داشتند: سیاست و مدیریت اصول دیگر اسلام است؛ سیاست اسلام این است مسلمانان نباید فقیر، ظالم و جاهل باشند.
حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: یکی از مسائل که اسلام برآن تاکید دارد، بحث امامت و در زمان غیبت امام(ع)، جانشینی ایشان به وسیله عالمان دین و در رأس آنها ولی فقیه و مجاهدت علیه مستکبران است، که باید به این مسائل دقت بیشتری داشته باشیم.