داخلی     خبر     بین الملل
شیعیان لندن در مراسم میان ادیانی کریسمس در کلیسا شرکت می‌کنند
  در ۱۰ ساله گذشته، شیعیان جامعه اثنی عشری لندن، با شرکت در مراسم شب کریسمس کلیسای سنت آلبان، همشهریان مسیحی شان را همراهی کرده و با آنان رابطه دوستانه قوی به وجود آورده اند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب : 75298
شیعیان لندن در مراسم میان ادیانی کریسمس در کلیسا شرکت می‌کنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» به نقل از گاردین، درحالی که در شب کریسمس، کلیساهای سرتاسر بریتانیا میزبان اعضای مسیحی جامعه هستند، و مردم به ندرت در چنین مراسم هایی شرکت می کنند، کلیسای سنت آلبان در لندن، از شیعیان اثنی عشری دعوت به عمل آورده است تا همراه با آنان سال نوی میلادی را جشن بگیرند.

در ۱۰ سال گذشته، نمازگزاران شیعه از جامعه شیعیان اثنی عشری در میلدسکس در مراسم میان ادیانی، جشن سال نو را با همشهریان مسیحی برگزار کرده اند.

مقداد ورسی مدیر اجرایی کمیته این مسجد شیعیان گفت: برای ما، شرکت در این مراسم یک فرصت مناسب برای حضور داشتن در بخش مهمی از جشن های کریسمس و ملاقات با مردم از کلیسای محلی است که بسیاری از آنان هم اکنون دوستان ما هستند.

وی افزود: ۱۰ سال پیش، نخستین باری بود که ما با هم ملاقات کردیم و اکنون یک ارتباط بسیار محکم و پایدار میان ما به وجود آمده است و با همدیگر برای ترتیب دادن اجتماعات همکاری داریم.

ورسی می گوید: بیشتر مسلمانان از این مراسم لذت برده و تمرکزشان روی خانواده ها است. تفاوت در باورهای مذهبی ما البته وجود دارد اما در دین اسلام نیز حضرت مسیح (ع) یکی از پیامبران اولوالعظم می باشد.

بازدید از کریسمس توسط داوطلبان جوان مسجد ترتیب داده شده است. کمیته اجرای مسجد هماهنگی ها را با کلیسا انجام شده و هرساله جمعا ۵۰ تن از مسلمانان در مراسم شبانه کریسمس کلیسا مسیحیان را همراهی می کنند.