داخلی     خبر    
كارگروه تخصصي فرهنگ عفاف و حجاب در گيلان برگزار شد
  كارگروه تخصصي عفاف و حجاب با حضور جمعي از مديران استان به رياست مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب : 22458
كارگروه تخصصي فرهنگ عفاف و حجاب در گيلان برگزار شد
به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان اين كارگروه در راستاي تشكيل شوراي فرهنگ عمومي و به دستور آيت‌الله "زين‌العابدين قرباني" نماينده ولي فقيه در استان گيلان و رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان برپا شده است.

در اين كار گروه پيشنهاداتي از سوي اعضا بيان شد، كه در قالب صورت جلسه‌اي در شوراي فرهنگ عمومي استان كه به زودي با حضور استاندار گيلان به عنوان رييس نهاد حجاب و عفاف استان برگزار مي‌شود مطرح، و براي اجرا ابلاغ خواهد شد.

تعريف كميته علمي و استفاده از امكانات تبليغي مناسب، تجميع سازمانهاي موازي و معرفي الگوهاي مناسب، بكار بردن برخوردهاي فرهنگي بجاي برخوردهاي قهري، توجه به مسايل معيشتي جوانان از جمله معضل بيكاري، تقويت ديدگاههاي اعتقادي، نفوذ و بروز افكار و انديشه‌هاي شخصيتهاي بزرگي چون شهيد مطهري، استفاده از جملات زيبا، آموزش از دوران كودكي، توجه به اصناف، و...از جمله پيشنهاداتي بود كه در اين جلسه مطرح شد.

هم چنين مشاور استاندار گيلان در امور بانوان نيز در اين مراسم گفت: بهتر است در چنين مراسمي از نظريات زنان فرهيخته استان نيز استفاده شود.

زهرا شفيع پور افزود: اصل كاردر زمينه حجاب بايستي از خانواده‌ها آغاز شود و از افراط و تفريط جلوگيري كرد.

وي اضافه كرد: بايستي كارهاي زير بنايي در اين زمينه صورت گيرد، چون عده‌اي فرهنگ جامعه را هدف گرفته و مورد تهاجم قرار داده‌اند.

جلسه شورا فرهنگ عمومي استان بزودي برگزار مي‌شود.