داخلی     خبر     انديشه
آیت الله علوی گرگانی:
شبهات در زمینه مهدویت پاسخ داده شود/لزوم تبیین و تشریح معارف مهدوی در اجتماع های نیمه شعبان
  آینده روشن- آیت الله علوی گرگانی گفت: اجتماعاتی که این ایام در راستای نیمه شعبان و اعیاد شعبانیه برگزار می شود، فرصت مناسبی است که معارف دینی و مهدوی تبیین و تشریح شود و باید مبلغان از این فرصت استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : 76143
شبهات در زمینه مهدویت پاسخ داده شود/لزوم تبیین و تشریح معارف مهدوی در اجتماع های نیمه شعبان
به گزارش آینده روشن، آیت الله «سیدمحمدعلی علوی گرگانی» امروز (سه شنبه 27 فروردین) در دیدار با مسئولان ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با اشاره به جایگاه مبلغان دینی گفت: به نظر بنده روحانیت مسئولیت تبلیغ دین و هدایت جامعه را برعهده دارد و رسالت سنگینی است که باید همواره مد نظرش باشد.

 

مرجع تقلید جهان تشیع ابراز داشت: این رسالت بر عهده روحانیون است که باید به خوبی به آن پرداخته و در راستای عملی کردن آن بکوشند.

 

وی گفت: روحانیت باید در راستای بیان معارف دینی و تبلیغ دین مبین اسلام بکوشند و اجازه ندهند که عده ای با حرف های بیهوده و شایعات، جوانان را به انحراف بکشانند.

 

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به ویژگی های مبلغ موفق گفت: مبلغی موفق است که از همه ظرفیت ها در راستای تبلیغ دین مبین اسلام بهره گرفته و در این زمینه گام بردارد.

 

این مرجع تقلید افزود: مبلغی موفق خواهد بود که به علوم و معارف دینی مجهز بوده و تکیه کند و در زمینه مهدویت نیز باید با تکیه بر این امور، به شبهات پاسخ داد.

 

وی گفت: اجتماعاتی که این ایام در راستای نیمه شعبان و اعیاد شعبانیه برگزار می شود، فرصت مناسبی است که معارف دینی و مهدوی تبیین و تشریح شود و باید مبلغان از این فرصت استفاده کنند.

 

آیت الله علوی گرگانی به سیل اخیر اشاره کرد و گفت: مردم ایران با تقوا و ایمان در راستای کمک رسانی به مردم سیل زده تلاش کرده و همه نیروها به میدان آمده و آنها را تنها نگذاشتند.

 

وی گفت: حضور روحانیون و مبلغان در کنار سیل زدگان نیز امر بسیار مهمی بود که علاوه بر کمک کردن باید از فرصت استفاده کرده و به تبلیغ دین نیز بپردازند.

پایان پیام/141