داخلی     خبر     سیاست
پیشنهاد «جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» به دولت برای انتخاب وزرای کابینه
  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از پیشنهاد «جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» به دولت برای انتخاب وزرای کابینه دوازدهم خبر داد و گفت: جامعه مدرسین اصول کلی پیرامون انتخاب وزرا را مطرح کرده است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : 66883
پیشنهاد «جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» به دولت برای انتخاب وزرای کابینه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن حجت‌الاسلام رضا آشتیانی عراقی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، از پیشنهاد جامعه مدرسین به دولت برای انتخاب وزرا خبر داد.

حجت‌الاسلام آشتیانی درباره جزئیات این موضوع تصریح کرد: معمولا جامعه مدرسین مواضع خود را طی اطلاعیه‌هایی که می‌دهد بیان می‌کند، در جلسات اخیر نیز بیشتر بحث درباره وزرا بود که پیغام دادند در انتخاب وزرا دقت شود و افرادی مدنظر باشند که کارایی داشته و از سلامت برخوردار باشند و و از قشر جوان هم باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جلسه اینطور بود که این پیغام را برای دولت بفرستند، تاکید کرد: از وزرا هیچ اسمی برده نشد و فقط اصول کلی پیرامون انتخاب وزرا را مطرح کردیم.

وی همچنین درباره اینکه آیا این تذکر بصورت کتبی به دولت داده شده است یا خیر گفت: پس از گفت‌و‌گوها در جامعه مدرسین رای‌گیری نمی‌شود بلکه اعضا به اجماع می‌رسند و پس از آن نیز یا اطلاع‌می‌دهند یا نامه می‌نویسند و نظر خود را کلی بیان می‌کنند.

حجت‌الاسلام آشتیانی درباره دیدار با جامعه روحانیت نیز اظهار داشت:‌ هنوز برای دیدار با جامعه روحانیت مبارز صحبتی نشده است و جامعه باید خودش تصمیم بگیرد و هرگاه بنا به برگزاری این جلسه شد اعلام خواهیم کرد.