داخلی     خبر     انديشه
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
وحدت حاصل از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را حفظ کنیم
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اهمیت مسئله وحدت، گفتند: اگر وحدتی که در مسئله راهپیمایی حاصل شد، در مابقی مسائل کشور نیز همینگونه باشد، ضرر نخواهیم کرد؛ متأسفانه برخی امروز هنوز به دنبال شعارهای تبلیغاتی آینده هستند و برای آن برنامه ریزی کرده اند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : 67693
وحدت حاصل از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را حفظ کنیم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: انسان هرچه در آیات قرآن بیشتر دقت می کند، مسئله اختلاف را مهمتر می بیند؛ امروز پس از نماز صبح به آیه 208 سوره بقره رسیدم که خداوند متعال فرمود: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا ادْخُلُوا فِي السِّلْمِ كَافَّةً وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ ۚ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبِينٌ/ ای اهل ایمان! همگی در عرصه تسلیم و فرمان بری [از خدا] در آیید، و از گام های شیطان پیروی نکنید، که او نسبت به شما دشمنی آشکار است».
ایشان ابراز داشتند: یکی از برنامه های شیطان، گمراه کردن گام به گام است؛ کسی که در مسیر حق است، یک مرتبه از راه منحرف نمی شود؛ بلکه گام به گام و آهسته از مسیر خارج می شود.
این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: برنامه های دشمنان ما از جمله آمریکا نیز همینگونه است و گام به گام به دنبال انحراف جامعه ما هستند.
این استاد برجسته حوزه با اشاره به اهمیت مسئله وحدت، تصریح کردند: اگر وحدتی که در مسئله راهپیمایی حاصل شد، در مابقی مسائل کشور نیز همینگونه باشد، ضرر نخواهیم کرد؛ متأسفانه برخی امروز هنوز به دنبال شعارهای تبلیغاتی آینده هستند و برای آن برنامه ریزی کرده اند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگر از سخنان خود به اهمیت توجه به زبان اشاره کردند و اظهار داشتند: اگر زبان اصلاح شود، کل جامعه اصلاح می شود؛ آبروی مسلمان بسیار احترام دارد و باید مراقب بود.