داخلی     خبر     انديشه
آیت الله صافی گلپایگانی:
آشنا کردن مردم با فرهنگ انتظار باید در رأس کارها قرار باشد
  باید جوری باشد که نهم ربیع که آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) است، انعکاس پیدا کند و این مسئله بسیار مهمی است که باید از اعیاد بزرگ شیعیان محسوب شود. اولین کسی که از این امور خوشحال می‌شود، وجود مبارک امام زمان(عج) است.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب : 65983
آشنا کردن مردم با فرهنگ انتظار باید در رأس کارها قرار باشد
به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، در آستانه نهم ربیع‌الاول، سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج)، جمعی از مسئولان این بنیاد با آیت‌الله صافی گلپایگانی دیدار کردند.

بنابر این گزارش، آیت‌الله صافی در این دیدار ضمن تشکر از فعالیت‌های انجام شده و آرزوی موفقیت برای دست اندرکاران گفت: هرچه به انجام امور مربوط به ائمه هدی(علیهم‌السلام) توجه بیشتری داشته باشید، عنایت ایشان هم بیشتر و بیشتر می‌شود.

آیت‌الله صافی افزود: باید جوری باشد که نهم ربیع که آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) است، انعکاس پیدا کند و این مسئله بسیار مهمی است که باید از اعیاد بزرگ شیعیان محسوب شود. اولین کسی که از این امور خوشحال می‌شود، وجود مبارک امام زمان(عج) است، همان طور که اگر کار ناپسندی خدای نکرده انجام شود، امام عصر(عج) بیش از بقیه از آن متأثر می‌شود.

این مرجع تقلید ابراز کرد: اکنون امام حی و زنده ما، وجود مقدس ولی‌عصر(عج) هستند و فعالیت برای آشنا کردن مردم با فرهنگ انتظار باید در رأس کارها قرار باشد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی اضافه خاطرنشان کرد: کسانی که در راه ترویج فرهنگ مهدویت تلاش می‌کنند باید قدر خود را بدانند که در این راه توفیق خدمت پیدا کرده‌اند.این گزارش می افزاید: در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی گزارشی از روند تشکیل بنیاد و اهم فعالیت‌های انجام شده در طی سال‌های فعالیت بنیاد را ارائه کرد و گفت: از جمله فعالیت‌های بنیاد، تشکیل مرکز تخصصی مهدویت در حوزه علمیه قم و تربیت کارشناسان مهدوی برای تبیین فرهنگ انتظار و پاسخگویی به شبهات وارده در این مقوله است.

وی افزود: ما باید برای آشنایی هرچه بیشتر مردم با ائمه معصومین (علیهم‌السلام)، کارشناسانی تربیت کنیم تا ابعاد وجودی حضرات ائمه(علیهم‌السلام) را برای مردم بیان کنند.

حجت‌الاسلام‌ قرائتی همچنین از تأسیس مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) در جوار مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های درخور توجه بنیاد یاد کرد و گفت: در طی یکسال، برابر گزارش اخذشده حدود 160 هزار نفر در مجتمع یادشده اقامت داشته و از برنامه‌های فرهنگی آن استفاده کرده‌اند.