داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت برگزار می‎شود
  آینده روشن-آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت روز پنجشنبه، ۹ ربیع در مسجد مقدس جمکران برگزار می‎شود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب : 76666
آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت برگزار می‎شود
آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت برگزار می‎شود
آینده روشن-علی حسینی، دبیر جشنواره ملی مهدویت با ذکر این مطلب که دومین جشنواره ملی مهدویت در هفته جاری کار خود را آغاز می‎کند، گفت: پس از برگزاری اولین دوره جشنواره مهدویت که با حضور ۱۳۰۰ نفر از پژوهشگران و هنرمندان و اهالی فرهنگ در عرصه مهدویت برگزار شد، دومین جشنواره نیز از نهم ربیع کار خود را آغاز می‎کند.
وی افزود: در جشنواره امسال رویکرد فرهنگی و هنری با محوریت جامعه دانشجویی مد نظر است و در این راستا «زمینه‌سازی ظهور و تمدن نوین اسلامی» به عنوان محور جشنواره انتخاب شده است.
دبیر دومین جشنواره ملی مهدویت بیان کرد: در جشنواره امسال بخش‎هایی چون بخش ادبی، هنری و کتابخوانی به عنوان بخش‎های اصلی جشنواره درنظر گرفته شده است و آثار با محوریت زمینه‌سازی ظهور و تمدن‌سازی با زیر موضوعات مختلف و کاربردی که به خلق آثار کاربردی در زمینه فرهنگ و هنر مهدویت ختم شود، به دبیرخانه ارسال می‎شود.
وی گفت: این جشنواره به همت جهاد دانشگاهی واحد استان قم برگزار می‎شود و مراکزی چون مسجد مقدس جمکران، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها، مرکز تخصصی مهدویت، شهرداری قم، انجمن عکاسان قم، انجمن شعر آیینی و... نیز با این جشنواره همکاری دارند.
حسینی با تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع) تصریح کرد: این جشنواره به یمن سالروز دوران امامت امام زمان(عج) در نهم ربیع، روز پنجشنبه، ۱۶ مردادماه با حضور مدیران عالی جهاد دانشگاهی در محضر آیت‌الله العظمی علوی گرگانی آیین رونمایی از پوستر جشنواره برگزار می‎شود.
وی گفت: بخش دوم برنامه افتتاحیه، برگزاری آیین رسمی افتتاحیه است دومین جشنواره ملی مهدویت است که این برنامه با همکاری مسجد مقدس جمکران در تالار عصر آفتاب این مسجد شریف و از ساعت ۱۳:۳۰ آغاز می‌شود.
وی تصریح کرد: گفتنی است در این برنامه مراسم رونمایی از پوستر و اعلام رسمی برنامه‎های جشنواره توسط محمد حیدری، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم و مسئول این جشنواره برگزار می‌شود.

انتهای پیام/138