داخلی     خبر     انديشه
معاون فرهنگي مركز تخصصي مهدويت:
دومين دوره معارف مهدويت در 16 استان كشور برگزار مي‌شود
  معاون فرهنگي مركز تخصصي مهدويت از برگزاري دومين دوره آموزشي معارف مهدويت تا پايان سال جاري در 16 استان كشور خبر داد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب : 34086
دومين دوره معارف مهدويت در 16 استان كشور برگزار مي‌شود
به گزارش آینده روشن، محمدرضا نصوري در گفت و گویی، با اشاره به فعاليت بنياد حضرت مهدي(عج) از سال ۷۹ ابراز داشت: بنياد حضرت مهدي(عج) به پيشنهاد حجت‌الاسلام قرائتي و با همكاري جمعي از شخصيت‌هاي علمي و فرهنگي تاسيس شد و راه‌اندازي اين بنياد به تاييد مقام معظم رهبري رسيد.

وي خاطرنشان كرد: مركز تخصصي مهدويت به عنوان مركزي در زيرمجموعه اين بنياد در تابستان ۸۰ فعاليت خود را آغاز كرد.
معاون فرهنگي و ارتباطات مركز تخصصي مهدويت يادآور شد: جمعي از طلاب و فضلايي كه سطح چهار حوزه يا شش سال درس خارج را گذرانده‌اند به فعاليت‌هاي آموزشي، پژوهشي و تبليغي در اين مركز مشغول هستند.

نصوري با بيان اينكه دانش‌پژوهان مركز در دوره چهار ساله به فراگيري دروس ويژه مهدويت مي‌پردازند، گفت: مباني اعتقادي مهدويت، مسائل اساسي مهدويت، فوايد امام غايب، طول عمر، شرايط و علائم ظهور، انتظار، وظايف شيعه در عصر غيبت، سيره حضرت، روش تبليغ و مستشرقان و مهدويت از جمله دروس مركز تخصصي مهدويت است كه طلاب ملزم به گذراندن آنها هستند.

وي فصلنامه انتظار را يكي از دستاوردهاي مركز عنوان و تصريح كرد: اين فصلنامه با استقبال چشمگيري از سوي فرهيختگان حوزوي و دانشگاهي مواجه شده است.

معاون فرهنگي و ارتباطات مركز تخصصي مهدويت خاطرنشان كرد: شعبه‌هايي از مركز تخصصي مهدويت در مراكز استان‌هايي مانند اصفهان، مشهد و تهران تاسيس شده است.

نصوري با اشاره به برگزاري دوره‌هاي تربيت مربي معارف مهدويت ابراز داشت: دوره تربيت مربي مهدويت سال گذشته در ۱۰ استان كشور مانند مازندران، گيلان، تهران، خراسان، آذربايجان، اوروميه، خوزستان، قم، بندرعباس و سيستان و بلوچستان و كرمان برگزار شد.

وي با بيان اينكه ۴۰۰ نفر از طلاب در سال گذشته از اين دوره آموزش‌ها بهره‌مند شدند، خاطرنشان كرد: ۴۰ نفر از هر استان در اين دوره شركت كردند كه پس از قبولي در آزمون گواهينامه پايان دوره را دريافت كردند.

معاون فرهنگي و ارتباطات مركز تخصصي مهدويت خاطرنشان كرد: دومين دوره تربيت مربي معارف مهدويت در سال جاري در ۱۶ استان ديگر برگزار مي‌شود.

نصوري به فعاليت مركز در دانشگاه‌ها اشاره و تصريح كرد: گروه تبليغي مركز فعاليت آموزشي خود را در ۲۰۰ كانون دانشجويي آغاز كرده و دوره سير مطالعاتي، آموزش كوتاه مدت، كارگاه‌هاي نقد و بررسي آسيب‌ها و فرقه‌هاي انحرافي براي دانشجويان برگزار كرد.

وي برگزاري دوره‌هاي آموزش كوتاه مدت، طرح ۳۱۳ يار موعود در كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد و دوره انتظار دوست را از ديگر برنامه‌هاي بخش تبليغ مركز تخصصي مهدويت ذكر كرد.