داخلی     خبر     سیاست
ولایت منهای عدالت دروغگویی، عدالت منهای ولایت انحراف است
  جنبش عدالتخواه دانشجویی، عدالتخواهی و مبانی خود را از امامین انقلاب می گیرد و شکل گیری این جریان دانشجویی برخواسته از بیانات و هدایت های حضرت آیت الله خامنه ای در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۱
کد مطلب : 74109
ولایت منهای عدالت دروغگویی، عدالت منهای ولایت انحراف است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، شورای عمومی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران (آرمان) طی بیانیه‌ای نوشت: پس از انتشار نامه این مجمع به رهبری معظم انقلاب و استقبال و واکنش های متفاوت صورت گرفته، ذکر توضیحاتی چند پیرامون این نامه را ضروری دانستیم:

۱- بعد از بازخوردهای گرفته شده از نامه اخیر مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران، به این نتیجه رسیدیم که لحن نامه می‌توانست با ادبیاتی بهتر و شایسته‌تر نوشته شود، تا مورد سوءاستفاده غرض ورزانه جریانات ضد عدالت و ضد انقلاب قرار نگیرد. البته ضمن بی تأثیر ندانستن برخی کوتاهی های فردی و تشکیلاتی، این نکته را پذیرفته که بهتر بود شیوه مناسب تری برای این امر انتخاب می شد.

۲- در میان واکنش های غرض ورزانه با دو جریان مواجه بودیم که بیش از همه سعی در تحریف اصل موضوع را داشتند؛ گروهی که با برقراری ارتباط طولی میان پائین ترین مسئول در کشور و رهبری انقلاب و امام زمان (!)، نقد و مطالبه از هیچ مسئول و نهادی را برنمی تابند. این نوع سوء استفاده در نهایت مسیر را برهر اصلاحی بسته و مؤید وضع موجود خواهند بود.

در مقابل نیز آن هایی اند که دائم بار مسئولیت را از روی دوش خود و دیگر مسئولین نظام و قوای سه گانه برداشته، و بی آنکه حاضر به کمترین هزینه ای برای اصلاح نظام و انقلاب باشند، به دنبال آن هستند که همه ی تقصیرها و ضعف ها را به گردن رهبری انقلاب بیاندازند.

همان جماعتی که خود، عامل بخش اعظمی از فضای موجود اند، حال با حذف جمهوریتی که از راه آن به قدرت رسیدند، در تلاش برای ارجاع کم کاری های خود و دیگران به رهبری هستند.

ما عدالتخواهان دانشگاه تهران، جریان های فوق الذکر را دو لبه خطرناک یک قیچی دانسته، و معتقدیم ولایت منهای عدالت دروغگویی و عدالت منهای ولایت انحراف است.

۳- به یاد می آوریم که جنبش عدالتخواه دانشجویی، عدالتخواهی و مبانی خود را از امامین انقلاب می گیرد و شکل گیری این جریان دانشجویی برخواسته از بیانات و هدایت های حضرت آیت الله خامنه ای در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ می باشد.
عدالتخواهی را که مبارزه با فقر و فساد و تبعیض است، پایه مشروعیت خود می دانیم، و به تأسی از این ریشه ی اصیل، مبانی مبارزاتی مان را همواره از ایشان فرا گرفته ایم.

همواره در طول حیات اجتماعی و سیاسی‌مان، افتخار مان این بوده که در برابر مطالبات و دغدغه های رهبر انقلاب، پیگیر ترین مجموعه دانشجویی بوده ایم، و ولایتمداری مان را نه در شعار که در عمل و اجرا اثبات نموده ایم.

۴- نکته قابل ذکر دیگر اینکه حضور رهبری در دانشگاه ها و شنیدن مستقیم مطالبات طیف‌های گوناگون دانشجویی، در گذشته نیز مسبوق به سابقه بوده از این حیث دعوت از ایشان برای حضور مجدد در میان دانشجویان دانشگاه تهران، اتفاق تازه ای برای مردمی ترین و آزاداندیش ترین مسئول جمهوری اسلامی نخواهد بود. لذا در صدد آن بودیم تا با دعوت و حضور ایشان، روحی تازه در بزرگ ترین و محوری ترین دانشگاه کشور دمیده شود.

در صورتی که جلسات فوق الذکر را مضاف بر دیدارهای هر ساله رمضانی در حسینیه امام خمینی (ره) ببینیم، به الگوی مطلوبی برای دیگر مسئولین کشور دست خواهیم یافت. الگویی که متأسفانه از سوی بسیاری از مدیران و مسئولان تبعیت نشده و برخلاف ادعای ظاهری در ولایتمداری، هرساله رفتاری متناقض با ایشان را دارند؛ در حالیکه بانی بسیاری از مشکلات فعلی کشور نیز همین حضرات می باشند.

کاش در مقطع زمانی که گله مندی مردم از وضعیت موجود رو به فزونی ست، تنها دیدار و فرصت پیش بینی شده برای دانشجویان جهت رساندن مطالب شان به رئیس قوه مجریه در ۱۶ آذرماه، هرساله شاهد مدیریت و حذف تشکل های دانشجویی نباشیم؛ و ای کاش در سال جدید، شاهد سنت شکنی رؤسای دیگر قوای سه گانه و حضورشان در میان دانشجویان باشیم.»