داخلی     خبر     سیاست
استاندار ایلام:پایانه‌های مرزی تجهیز می‌شوند/ اقدامات خوبی برای تسهیل زائران کربلای حسینی انجام داده‌ایم
  استاندار ایلام با بیان اینکه پایانه‌های مرزی تجهیز می‌شوند، گفت: اقدامات خوبی برای تسهیل زائران کربلای حسینی انجام داده‌ایم.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب : 67279
استاندار ایلام:پایانه‌های مرزی تجهیز می‌شوند/ اقدامات خوبی برای تسهیل زائران کربلای حسینی انجام داده‌ایم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن قاسم سلیمانی دشتکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام با بیان اینکه نشست مشترک استانداران ایلام و واسط عراق برپا شد، اظهار داشت: در سفر استاندار واسط عراق به ایلام، این استان میزبان مشترک استاندار واسط عراق بود که نشستی در محل هتل زاگرس ایلام برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست افق‌های بسیاری برای توسعه همکاری‌های مشترک دو استان همجوار ایلام و واسط دیده شده بود، اما خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی و تسهیل در امور گذرگاه‌های مرزی مشترک دو کشور مهم‌ترین محور نشست مشترک استانداران ایلام و واسط و هیات همراه بود.

استاندار ایلام با اشاره به اشتراکات قومی و فرهنگی ایران و عراق تشریح کرد: فعالیت استان ایلام در ارتباط با اربعین حسینی شامل دو محور ساخت زیرساخت، راه و تأسیسات رفاهی و همچنین ایجاد امنیت برای زائران کربلای حسینی خواهد بود.

سلیمانی دشتکی به اهمیت نقش راهپیمایی عظیم اربعین هم اشاره کرد و افزود: یکی از کارکردهای حرکت عظیم زائران کربلا در ایام اربعین نمایش اقتدار شیعیان است.

وی ادامه داد: استاندار واسط عراق نیز گفت امسال با تجهیز پایانه مرزی در خاک عراق موفق به نصب 165 گیت ورودی برای تسهیل در عبور زوار شده‌ و اقدامات خوبی برای تسهیل زائران کربلای حسینی انجام داده‌ایم.

نماینده عالی در استان ایلام توضیح داد: گشایش دو گذر مرزی جدید چنگوله در ایلام و شهابی در عراق، توسعه مناطق آزاد در دو استان ایلام و واسط، تکمیل بازارچه‌های مرزی دو استان، کنترل ریزگردها و ایجاد دو کارگروه اقتصادی و عمرانی مشترک بین دو استان از دیگر محورهای این نشست بود.