داخلی     خبر    
موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی برگزار می کند؛
دوره کارشناسی ارشد فقه و کلام
  موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی با هماهنگی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم در مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) در دو گرایش فقه و کلام دانش پژوه می پذیرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۵ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : 12459
دوره کارشناسی ارشد فقه و کلام
به گزارش آینده روشن، موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی با هماهنگی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم در راستای ضرورت شناخت و پژوهش در حوزه مذاهب در مقطع سطح سه حوزه (کارشناسی ارشد) در دو گرایش فقه و کلام از طریق آزمون ورودی سال 86-88 دانش جو می پذیرد.

بر اساس این گزارش گواهی علمی سطح 2، موفقیت در مصاحبه علمی و شرکت در آزمون ورودی و کسب امتیازات لازم از جمله شرایط داوطلبان شرکت در این دوره عنوان شده است.

همچنین اعطای مدرک معتبر علمی سطح 3، معرفی به مراکز علمی، معافیت از شرکت در دورس عمومی حوزه علمیه، سفرهای علمی و فرهنگی به مناطق مرزی، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، پرداخت کمک هزینه تحصیلی و اولویت در اعزام تبلیغی به مناطق ویژه از جمله مزایای این دوره اعلام شده است.

مواد امتحانی این دوره به شرح زیر می باشد؛
الف)عمومی: فقه و اصول در حد پایه 9
ب) اختصاصی:
1- تلخیص الالهیات، آیت الله سبحانی
2- مسایل فقهیه، آیت الله شرف الدین
3- در آمدی بر علم کلام، آقای ربانی گلپایگانی
4- فلسفه در حد نهایه الحکمه

مدارک مورد نیاز؛
1- فتوکپی شناسنامه
2- ارزیابی تحصیلی از مرکز مدیریت یا مرکز جهانی علوم اسلامی
3- عکس 3 در 4 پشت نویسی شده 2 قطعه
4- گواهی از مجمع نمایندگان طلاب یا دو نفر از فضلا و اساتید حوزه

علاقمندان می توانند از تاریخ یکم اسفند ماه جاری تا یکم اردیبهشت ماه سال 86 به خیابان شهید فاطمی، نبش کوچه 11، پلاک 175 موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی و یا به مدرسه عالی دارالشفا، مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، طبقه دوم، اتاق 41، دفتر امور مراکز تخصصی مراجعه و یا با شماره تلفن 7741412 – 0251 تماس حاصل نمایند.