داخلی     خبر     انديشه
حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر تشریح کرد:
شب قدر و مدیریت آینده در پیوند با امام زمان(عج)
  مسوول دبیرخانه مطالعات راهبردی مهدویت مرکز تخصصی مهدویت گفت: تضمین آینده ما تحت عنایت و راهبری امام زمان(عج) و نیز تضمین قطعی بهشت در پرتو ولایت و امضای اوست.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب : 66702
شب قدر و مدیریت آینده در پیوند با امام زمان(عج)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، مسوول دبیرخانه مطالعات راهبردی مهدویت مرکز تخصصی مهدویت گفت: شب قدر ، شبی است که انسان های مومن با استغفار از گناهان گذشته و تصمیم های رحمانی و اعمال صالحانه , نیت اصلاح و عزم تغییر می کنند و می کوشند آینده خود را در این شب طراحی و مدیریت کنند و آن را به بهترین شکل رقم بزنند.

*شب های اثبات صداقت

وی افزود: در واقع شب های قدر اثبات صداقت ما در انتخاب راه درست و پافشاری ما در طی طریق خدا پرستی واقعی و استقامت ما در پایبندی به ارزش های دینی و اخلاقی است.

مسوول دبیرخانه مطالعات راهبردی مهدویت مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه در این تغییر و اصلاح ، چند نکته مهم وجود دارد گفت: اولین نکته داشتن نیت واقعی و عزم جدی برای قرار گرفتن در مسیر خدا و دوری از راه شیطان است.

وی افزود: دومین نکته، معاهده و پیمان سپاری عمیق با خدا و کمک گرفتن از او برای رقم زدن سرنوشتی الهی برای خود و سومین نکته، توسل و یاری جستن از امام زمان(عج) برای امضای تقدیرات خوب و الهی و کسب رضایت او با اثبات صداقت و عزم درست برای اصلاح شدن است.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر بیان داشت: چهارمین نکته ای که باید به آت توجه داشت، برنامه ریختن جهت انجام این طرح و نقشه الهی برای یک سال آینده و سال های بعدی و مواظبت بر عدم خروج از این معاهده یک ساله است.

*تضمین آینده تحت عنایت امام زمان(عج)

وی خاطرنشان کرد: این نوع برنامه ریزی، تضمین آینده ما تحت عنایت و راهبری امام زمان(عج) و نیز تضمین قطعی بهشت در پرتو ولایت و امضای اوست و باید بدانیم که در آخرالزمان , تنها با امام زمان می توان بهشتی شد و بهشتی ماند.

مسوول دبیرخانه مطالعات راهبردی مهدویت مرکز تخصصی مهدویت اضافه کرد: به همین جهت باید تعمیق توحید و تمرین بندگی را در محضرش مشق کنیم و خود را اثبات نماییم و آینده خود را در شب های قدر , با امام زمان پیوند زنیم و از این طریق روح توحید و دیانت و معنویت را در خود زنده کنیم.

*تلاش دجال ها برای دوری ما از امام زمان(عج)

وی بیان داشت: همه دجال های فرهنگی و اعتقادی و سیاسی در کمین ما هستند که ما را از امام زمان دور کنند و آینده ما را دوزخی و شیطانی نمایند. باید سلامت نفس و طهارت درونی خود را اثبات کنیم و برایش بجنگیم.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر با بیان اینکه شب قدر , مصاف و مبارزه جدی ما با شیطان و دجالان آخرالزمانی است خاطرنشان کرد: باید برای رسیدن به امام زمان خود بجنگیم و برای مدیریت درست آینده خود, مجاهدت کنیم و شب های قدر, سر آغاز این جنگ اخلاقی و فرهنگی است.