داخلی     خبر     انديشه
حجت الاسلام فلاحی:
اربعین آغازگر نهضتی بزرگ در امت اسلامی است
  معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(ص) گفت: طبق آمارهای رسمی آمار زائران رسمی نزدیک به پنج برابر زائران خانه خداوند هست، این نشان می‌دهد که حرکت اربعین آغازگر یک نهضت بزرگ در امت اسلامی است.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱
کد مطلب : 72840
اربعین آغازگر نهضتی بزرگ در امت اسلامی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام‌ صفر فلاحی در جمع زائران موکب آستان کریمه اهل‌بیت(س) طی سخنانی از اربعین حسینی به‌عنوان حجی دیگر نام برد و اظهار کرد: مسلمانان عالم در این حج گرد هم می‌آیند تا عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین علیه‌السلام به اثبات برسانند.

مدیر موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با اشاره به اینکه عاشورا پیام‌های مهمی را برای امت اسلام به دنبال دارد، گفت: یکی از این پیام‌ها اقامه نماز است چراکه ارتباط با خداوند متعال در قالب نماز تجلی پیدا می‌کند به صورتی که همه پیامبران و اولیای الهی اهتمام ویژه نسبت به نماز داشتند.

وی افزود: طبق آمارهای رسمی آمار زائران رسمی نزدیک به پنج برابر زائران خانه خداوند هستند، این نشان می‌دهد که حرکت اربعین آغازگر یک نهضت بزرگ در امت اسلامی است.

حجت الاسلام فلاحی با تأکید بر این که نماز نماد بندگی است، عنوان کرد: پیامبر اسلام(ص) بعد از سه سال تبلیغ مخفیانه در نخستین اقدام آشکار با حضرت خدیجه و حضرت علی علیهما‌السلام به اقامه نماز پرداخت.

معاون فرهنگی حرم مطهر ادامه داد: نماز با همه لوازم و احکام یک نماد بزرگ است که می‌تواند جان انسان را تطهیر کند؛ هرچند اگر همه عالم نماز را ترک کنند از خدایی خداوند چیزی کم نمی‌شود اما ما انسان‌ها برای عبودیت و کمال به نماز و عبادت پروردگار نیاز داریم.

حجت‌الاسلام فلاحی یادآور شد: اقتدا کنندگان به امام حسین علیه‌السلام اگر به دنبال ادامه دادن راه و مسیر ایشان هستند، باید نگاهی ویژه نسبت به نماز داشته باشند.