داخلی     خبر     انديشه
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
حب اهل بیت بزرگترین سرمایه هر انسانی است
  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بزرگترین سرمایه‌ای که هر انسانی دارد سرمایه حب الحسین و حب اهل بیت(ع) است که برخاسته از محبت و ارادت پیامبراکرم(ص) است.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : 71300
حب اهل بیت بزرگترین سرمایه هر انسانی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در جمع خانواده‌های قضات و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان اظهار داشت: سخنان ائمه اطهار(ع) ریشه آن به علم الهی وصل بوده و پیامبراکرم(ص) نیز می‌فرمایند من در وجود امام حسین(ع) خلاصه می‌شوم از این رو اگر ریشه سخنی به علم الهی وصل نباشد چه کسی جرأت دارد این سخن را بگوید.

وی گفت: کسانی که این جمله را در آن زمان از پیامبر شنیدند امتیازاتی دارند زیرا این جمله را بدون واسطه از پیامبر شنیدند و به آن ایمان آوردند اما امتیاز ما از آن‌ها بالاتر است چرا که بعد از یک هزار و ۴۰۰ سال که در صحنه میدانی تاریخ این جمله اینطور بیان شده که بقای اسلام به وجود حسین(ع) بستگی داشته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: اگر امام حسین(ع) و صحنه کربلا و مقاومت در برابر ظلم نبود امروز اثری از اسلام باقی نمی‌ماند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: بزرگترین سرمایه‌ای که هر انسانی دارد سرمایه حب الحسین و حب اهل بیت(ع) است که برخاسته از محبت و ارادت پیامبراکرم(ص) است.

وی ادامه داد: تولی و تبری به معنی دوستی و دشمنی است و آنچه که صاحب‌نظران می‌گویند این دو اصول ایمان و ریشه آن در نظام خلقت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: هر کسی که می‌خواهد بداند سالم است یا بیمار باید به دل خود نگاه کند از این رو اگر دل انسان به حب و عشق اولیای خداست سالم و اگر بی تفاوت باشد بیمار است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی، امام حسین(ع) را جاذبه حق طلبی دانست و اظهار کرد: بسیاری از انسان‌ها مسلمان نیستند اما آن عقربه قطب‌نمای عشق به امام حسین(ع) قلب آن‌ها را به خود می‌کشاند.

وی افزود: باید در حب فی الله و بغض فی الله که سرمایه هر انسانی است تلاش کرد و در این راه هر مانعی را تا اجرای عدالت از سر راه برداریم و در مقابل کسانی که با جبهه دین مبارزه می‌کنند ایستادگی کنیم.