داخلی     خبر     انديشه
آیت الله فقیه یزدی:
امام هادی نمونه ذاتی علم، اخلاق و تربیت است
  استاد درس خارج حوزه علمیه قم امام هادی(ع) را الگوی کامل اخلاق اسلامی دانست و آن حضرت را نمونه ذاتی علم، اخلاق و تربیت نامید.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۹
کد مطلب : 67080
امام هادی نمونه ذاتی علم، اخلاق و تربیت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن، آیت الله محمدحسین احمدی فقیه یزدی با تبریک ولادت امام هادی(ع) عنوان کرد: یکی از خصوصیات برجسته این امام بزرگوار مرجعیت علمی ایشان در عصر خود است.

وی افزود: دانشمندان زیادی از فرقه ها و جریانات گوناگون به حضور امام هادی(ع) می رسیدند و برای امتحان کردن و بررسی دانش آن حضرت سؤالات متعددی مطرح می کردند و امام در موضوعات مختلف اخلاقی، اجتماعی و دینی پاسخ آنها را می دادند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: در دوران آن حضرت شرایطی فراهم شد که محوریت علمی، اخلاقی و دینی اهل بیت(ع) مشخص شد و بسیاری از هجمه ها به معارف این انوار مقدس(ع) فروکش کرد.

وی اضافه کرد: موضع گیری های آن حضرت در موضوعات تربیتی، اخلاقی و اجتماعی سبب شد تا آثار روشنی در جامعه به وجود بیاید و با دیگر زمان ها قابل مقایسه نیست.

آیت الله فقیه یزدی آن حضرت را یک الگوی کامل برای جامعه دانست و خاطرنشان کرد: امام هادی(ع) به عنوان الگوی کامل برای مسلمانان مطرح بودند و با رفتارهای خود و عمل در کنار گفتار، سبب جذب مردم به معارف اهل بیت(ع) شدند.

وی تأکید کرد: مردم از گوشه و کنار جامعه اسلامی به محضر امام می آمدند تا از علم امام و سیره اخلاقی و معنوی آن حضرت بهره ببرند و همین موضوع نیز فضا را برای گسترش معارف اهل بیت(ع) فراهم کرد.

استاد درس خارج حوزه علمیه ادامه داد: گاهی برای تبیین یک موضوع، چندسال باید زمینه سازی کرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود، اما در زمان امام هادی(ع) شرایطی فراهم آمد تا آن حضرت بتوانند با علم، اخلاق و عمل خود، فرهنگ اسلام ناب را ترویج کنند.

آیت الله فقیه یزدی در پایان خاطرنشان کرد: برخلاف تمام تبلیغاتی که علیه آن حضرت و اهل بیت(ع) صورت گرفت، مردم امام هادی(ع) را به عنوان یک الگوی کامل و نمونه ذاتی اخلاق و تربیت می شناختند.