داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
امام جمعه بیرجند در جمع پژوهشگران مؤسسه آینده روشن:
تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند
  امام جمعه بیرجند با بیان این‌که امام زمان امام عاقل‌ها و پاک‌هاست، خاطرنشان کرد: تا ما زنده و شکوفا نشویم، امام زمان ظهور نمی‌کند.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب : 66144
تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت(مؤسسه آینده روشن)، حجت‌الاسلام علی رضایی بیرجندی، امام جمعه بیرجند ظهر روز گذشته با حضور در مؤسسه آینده روشن، در جمع مسئول و اعضای هیأت علمی این مؤسسه به ایراد سخن پرداخت.

وی با بیان این‌که امام زمان، ولیّ و خلیفه بزرگ الهی و انسان کامل است، اظهار داشت: همان‌طور که انگشتان ما در اختیار ماست، این عالم نیز در اختیار امام زمان است؛ اما متأسفانه یک تصویری را درست کردیم که امام زمان گم است و باید برویم او را بیابیم؛ این ظلم بزرگی است که داریم به امام زمان می‌کنیم.

امام جمعه بیرجند افزود: درباره مهدویت مثل خیلی مباحث دیگر، کار و تبیین نشده است؛ در حالی که ما بالاترین معارف و بالاترین گنج‌های عالم را داریم، ولی لب‌تشنه هستیم.

حجت‌الاسلام رضایی با تأکید بر این‌که امام زمان به ما محتاج نیست، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا استَجيبوا لِلَّهِ وَلِلرَّسولِ إِذا دَعاكُم لِما يُحييكُم ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید هنگامی که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد»؛ اگر ما زنده و شکوفا نشویم امام زمان به عنوان امام چه کار می‌تواند بکند؟

وی با طرح این سؤال که «در دنیا چقدر زمینه ظهور فراهم است؟»، گفت: امام زمان امام عاقل‌ها و پاک‌هاست و تا ناپاکی و جنون است امام زمان نمی‌آید؛ اگر بخواهیم امام زمان بیاید ما باید حرکتی کنیم و فرجی پیدا کنیم.