داخلی     خبر     سیاست
سلگی در نشست «آینده برجام و تحریم های آمریکا علیه ایران»:
اساتید لیبرال به جای محکوم کردن ترامپ نامه‌های مأیوس‌کننده می‌نویسند
  معاون بسیج اساتید تهران بزرگ گفت: متاسفانه امروز استاد دانشگاه لیبرال ما به جای محکوم کردن و معترض شدن به خباثت‌های آمریکا و محاکمه کردن ترامپ، در آستانه سال تحصیلی جدید به دنبال ناامید کردن مردم است و نامه مأیوس کننده می‌نویسد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۵
کد مطلب : 72804
اساتید لیبرال به جای محکوم کردن ترامپ نامه‌های مأیوس‌کننده می‌نویسند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، روح الله سلگی معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه های تهران بزرگ در نشست «آینده برجام و تحریم‌های ۱۳ آبان آمریکا علیه ایران» که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: ۱۳ آبان در افکار عمومی آزادی خواهان جهان به عنوان نماد استبدادگری آمریکا در برابر ملت ایران است.

وی افزود: آمریکا در دوره های مختلف در برابر ملت ایران به زانو در آمده، اکنون هم که ترامپ اعلام کرده در ۱۳ آبان می‌خواهد تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند، مطمئنا شکست خواهد خورد و برگ زرین دیگری در تقویم ملت ایران ثبت می‌شود و دست بزک نمایان هم بیشتر رو می‌شود.

سلگی یادآور شد: برخی‌ها همواره سعی کردند با آمریکا از در مذاکره و گفت‌وگو وارد شوند اما هربار آمریکا گستاخ تر شده، آمریکا ۱۳ آبان دانش آموزان ما را ترور کرد و ۴۰ سال بعد در چنین روزی اقتصاد ما را مورد حمله قرار داده است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: امروز جهانیان به خباثت های آمریکا پی برده اند و علیرغم چهره بزک کرده آمریکا، واقعیت برای مردم دنیا مشخص شده است.

سلگی در ادامه با اشاره به قتل خاشقچی توسط مأموران رژیم سعودی تصریح کرد: آمریکا دم از حقوق بشر می‌زند ولی قتل خاشقچی در سفارت عربستان را نادیده می‌گیرد چون دارد به سعودی سلاح می‌فروشد و علناً هم این را اعلام می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به نامه اخیر اصلاح طلبان افزود: برخی اساتید اصلاح طلب نامه می‌نویسند و با سیاه‌نمایی به دنبال ناامید کردن مردم هستند.

سلگی یادآور شد: متأسفانه امروز استاد دانشگاه لیبرال ما به جای محکوم کردن و معترض شدن به خباثت های آمریکا و محاکمه کردن ترامپ، در آستانه سال تحصیلی جدی، به دنبال نا امید کردن مردم است و نامه مأیوس کننده می‌نویسد.

وی افزود: ما در یک منطقه ناامن قرار داریم اما عده ای می‌گویند موشک را بدهیم برود! ما اگر موشک نداشتیم معلوم نبود چه اتفاقاتی برایمان رخ می‌داد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: اگر ما در سوریه مقابل داعش نمی ایستادیم آیا مرزهای ما امروز امنیت داشت؟ این اساتید باید به جای بابت این امنیت تشکر کنند نه اینکه سیاه‌نمایی کنند.

وی در خاتمه با مقایسه بودجه نظامی سوئیس و عربستان با ایران گفت: سوئیس سه برابر ایران بودجه نظامی دارد، عربستان هم همین طور؛ آن وقت برخی می‌گویند چرا بودجه نظامی به نیروهای مسلح تعلق می‌گیرد.