داخلی     نمايه     انديشه
کتاب "دکان‌های کاغذی" انتشارات مسجد مقدس جمکران
  کتاب "دکان‌های کاغذی" با موضوع جریان شناسی مدعیان دروغین مهدویت از سده نخست اسلام تا عصر حاضر تدوین‌شده است تا بتواند گامی در مسیر روشنگری و تحلیل لایه‌های پنهان سردمداران جریان‌های مدعی مهدویت بردارد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : 67314
کتاب "دکان‌های کاغذی" انتشارات مسجد مقدس جمکران
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به‌نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، کتاب «دکان‌های کاغذی» با موضوع جریان شناسی مدعیان دروغین به قلم علی محمدی هوشیار به‌تازگی از سوی انتشارات مسجد مقدس جمکران منتشر شد.

از دیرباز، باورهای آخرالزمانی مورد سوءاستفاده افراد منحرف بوده و برای رسیدن به اهداف و اغراض مسموم خود، احساسات دینی مردم را بازیچه خود قرار داده‌اند. یکی از این باورها، اعتقاد به مهدویت است که از صدر اسلام تاکنون مدعیان بی‌شماری داشته و از این رهگذر، مسلمانان را فریب داده و به‌سوی خود دعوت کرده‌اند.

کتاب دکان‌های کاغذی با موضوع جریان شناسی مدعیان دروغین مهدویت از سده نخست اسلام تا عصر حاضر تدوین‌شده است تا بتواند گامی در مسیر روشنگری و تحلیل لایه‌های پنهان سردمداران جریان‌های مدعی مهدویت بردارد.

نویسنده کتاب کوشش کرده است؛ تا با پیروی از جدیدترین و کاربردی‌ترین روش‌های علمی جریان‌شناسی، به تحلیل لایه‌ای علت‌ها در جریان‌های مدعی مهدویت پرداخته و نمونه متفاوت‌تری از کتاب‌های پیشین و مشابه را به بازار کتاب عرضه کند.

در این کتاب پس از طبقه‌بندی مدعیان دروغین مهدویت، از گونه شناسی ادعائی تبعیت شده و هر شاخه از مدعیان به‌طور مجزا ادعاشناسی شده و تبعات منفی هرگونه را نسبت به زمان خود موردبررسی قرار داده است.

دکان‌های کاغذی در 146 صفحه و با شمارگان 1100 نسخه منتشرشده و علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند به فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی در صحن‌های مسجد مقدس جمکران و یا فروشگاه‌های پاتوق کتاب در سراسر کشور مراجعه کنند.