داخلی     خبر     انديشه
آیت الله مکارم شیرازی در حرم مطهر رضوی؛
وهابیت بداند با کشتن شیعیان نابودی خود را نزدیک کرده است
  آیت الله مکارم شیرازی گفت: آل سعود و آل خلیفه بدانند با کشتن فرزندان شیعه کاخ های حکومتی را ویران می کنند، تمام آثار ویرانی هم آشکار شده است و با این خشنونت ها، آدم کشی ها به جایی نمی رسند روز به روز خودشان را رسواتر خواهند شد و در دنیا منفورتر می شوند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب : 54354
وهابیت بداند با کشتن شیعیان نابودی خود را نزدیک کرده است
به گزارش خبرنگار آینده روشن از مشهد، آیت الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع عالیقدر شیعه در حرم مطهر رضوی با تبریک اعیاد شعبانیه به زائران و مجاوران حضرت رضا(علیه السلام) گفت: امام حسین(علیه السلام) همان فردی است که هر چه داشت در راه خدا داد و خوشبختانه همه سال شاهد هستیم که مراسم عاشورا با گستردگی و عظمت بیشتری برگزار می شود .

وی با اشاره به ترس جامعه غربی به  اعتقاد مردم به امام حسین (علیه السلام)گفت: امروز سیاست مداران غربی اعلام می کنند تا عاشورا درمیان مردم ایران باشد غلبه بر این کشور امکان ندارد.

آیت الله مکارم شیرازی در اولین سخنرانی خود در سال ۹۱ در حرم مطهر رضوی به اهمیت زیارت نامه های معصوم (علیهم السلام ) پرداخت و افزود: این زیارت نامه ها درس های تربیتی برای زائران است، امامان نیاز به زیارت ما ندارند، ما نیازمندیم و این زیارت نامه ها ما را تربیت می کند خواندن زیارت بدون درک مفهوم آن بسیار کم اثر است همه آنها پیام دارند.

وی در ادامه به بررسی فرازهایی از زیارت وارث پرداخت و افزود: در آغاز این زیارت که با سلام اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا وارِثَ آدَمَ صِفْوَهِ اللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا وارِثَ نُوحٍ نَبِىِّ اللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا وارِثَ اِبْراهیمَ خَلیلِ اللَّهِ .... ، سلام بر تو ای حسینی که وارث این شش پیامبر هستی آغاز می شود.

وی ادامه داد: ارثی که پیامبران برای ما گذاشتند درهم و دینار نیست، بلکه علم ارث آنها است، هدایت های آنها، صفات برجسته است، به همین خاطر در زیارت وارث به امام حسین(علیه السلام) این گونه سلام می دهیم؛ سلام بر تو ای حسین عزیزی که وارث علم انبیا، وارث تقوا، شجاعت، و تمام خوبی ها هستی.

وی در ادامه به پیام های اخلاقی این فراز از زیارت وارث اشاره کرد و افزود: آن ارثی که پدران می توانند برای فرزندان خود قرار بدهند مال و ثروت آنها نیست بلکه اگر پدر بتواند ادب، علم، تقوا انسانیت را به یادگار برای فرزندانشان بگذارند، زیرا بسیار کسانی بودند که ثروت زیادی برای فرزندان خود گذاشتند بلای جان آنها شد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در زیارت وارث ۵ افتخار در این زیارت برای امام حسین (علیه السلام) بیان شده است، افزود: گواهی می دهم نماز را زنده کرد عرض نمی کنیم نماز خواندی نماز را زنده کردی آن نماز روز عاشورا در مقابل تیر باران دشمن بود، آن نماز نشسته حضرت زینب (سلام الله علیها) در شب عاشورا بوده است و این نمازها جهان اسلام را زنده نگه داشته است.

وی ادامه داد: در فرازی از زیارت وارث می خوانیم امام حسین(علیه السلام) حقوق شرعیه که در اموال بود ادا کرد امربه معروف کردی و نهی از منکر کرد تا آخر عمر هم مطیع امر پروردگار بود.

وی خطاب به جوانان حاضر در حرم مطهر رضوی گفت: اگر می خواهید در زندگی سعادتمند باشی نماز اول وقت بخوانید که گره های مشکلات از کار مردم می گشاید، نورانیت و صفایی دارد.

این مرجع عالی قدر شیعه با اشاره به اینکه دشمن به دنبال تبلیغ سوء درباره امر به معروف و نهی ازمنکر است، افزود: دشمن تبلیغات سو می کند خیال می کنند معنی امربه معروف و نهی از منکر پرخاش گری و ستیزه جویی است و اعتراض و خشونت است به والله این طوری نیست امر به معروف و نهی از منکر دوستانه مودبانه محترمانه با دلسوزانه است.

وی در این باره افزود: اگر به درستی امربه معروف و نهی از منکر انجام بشود کدام انسان است که نپذیرد، یکی از علل عدم استجابت دعا ترک امر به معروف و نهی از منکر است، زمانی که آنها را ترک کنند هر چه دعا کنند مستجاب نمی شود.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امروز در خانواده ها باید با آموزش امر به معروف ونهی از منکر به فرزندانشان و یادآوری آن، این دو فضیلت را در جامعه روشن کنند، افزود: حضرت علی(علیه السلام) در آن زمانی که فرق نازنین شان شکافته شد و در بستر شهادت بودند سفارش هایی کردند و فرمودند؛ امر به معروف و نهی ازمنکر را فراموش نکنید، ترک آن بلاهایی نازل می شود اگر خوبان شما بیایند در محراب عبادت دعا کنند دعا خوبان هم مستجاب نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به فرازی دیگر از زیارت وارث که اصالت خاندان اهل بیت (علیهم السلام) و امام حسین (علیه السلام) می پردازد، افزود: امام حسین (علیه السلام) از خاندان پاک مطهر از ناحیه و پدر و مادر بودند و این درس تربیتی است برای دختران همسران مناسب انتخاب کنیم تا فرزندان خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مسئله خواستگاری به دنبال ارزش های اسلامی باشید، افزود: امروز ارزش های مربوط به ازدواج جا به جا شده است ارزش های قلابی به جای اصلی جانشین شده است، در خواستگاری اگر به خاطر دین و تقوا و عفت و حجاب ارزش های اسلامی افراد اقدام کنند خداوند زیبایی و ثروت به این گونه ازدواج ها می دهد.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنانشان به اعدام ۱۸ ایرانی در عربستان سعودی اشاره کرد و افزود: در اخبار شنیدیم ۱۸ ایرانی در عربستان سعودی اعدام کردند، به حکم محکمه دادگاه آنها کشته شدند، لذا از دولت ایران می خواهیم که باید حساسیت در مقابل آنها نشان بدهد.

وی با بیان اینکه وهابیت بیشترین عداوت را با شیعه دارد و باور نکنید مسائل مواد مخدر بوده است، افزود: مفتی عربستان وقتی حکم اعدام را صادر کرده است، گفته است من افتخار می کنم که به فرمان من بچه های شیعه را اعدام می کنند.

وی افزود: به کسانی که اهل مطالعه تاریخ هستند اگر توانستید وحشی تر از اینها پیدا کنید اگر دیدید من به شما جایزه می دهم، واقعا در تاریخ سراغ ندارم عالم دینی بگوید افتخار می کنم که بچه ها را بکشد بنابراین این مسئله را می خواهیم جدی مسئولین تعقیب کنند و به محافل جهانی برسانند و جلوی این غرض ورزی ها را بگیرند.

این مرجع عالیقدر شیعه بابیان اینکه وهابیت نگران موفقیت و پیشرفت شیعیان در دنیا است  افزود: امروز آنها عصبانی هستندکه می بینند شیعیان در دنیا پیشرفت کردند ایران شیعه، عراق حکومت شیعی، حزب الله لبنان شیعه را مشاهده می کنند، لذا عصبانیت خود را با کشتن فرزندان ما نشان می دهد.

وی تصریح کرد: آل سعود و آل خلیفه بدانند با کشتن فرزندان شیعه کاخ های حکومتی را ویران می کنند، تمام آثار ویرانی هم آشکار شده است و با این خشنونت ها، آدم کشی ها به جایی نمی رسند روز به روز خودشان را رسواتر خواهند شد و در دنیا منفورتر می شوند.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به درخواست ها و نامه های مردم به مراجع در رابطه با گرانی های اخیر گفت: این گرانی سه تا عامل دارد یک عاملش تحمیلی است که از خارج برای اینکه می خواهیم از حقوقمان دفاع کنیم زورگویان دنیا تحمیل به ما می کنند.

وی افزود: عامل دیگری که باعث گرانی کالا در جامعه شده است کسبه هستند وقتی مشاهده می کنند که نرخ ارز یا چیز دیگر بالا می رود بدون هیچ منطقی قیمت کالاهای فعلی خود را بالا می برند و این منطقی نیست بلکه سوء استفاده است.

وی خاطر نشان کرد: عامل سوم از ناحیه دولت است اگر مدیریت ها صحیح باشد، اگر حساب و کتاب ها درست باشد اگر سرمایه گذاری صحیح تولید بشود اگر کار برای جوان ها درست بشود، گرانی موجب نمی شود.

این مرجع عالیقدر شیعه با بیان اینکه انکار واقعیت ، واقعیت ها را عوض نمی کند، افزود: عده ای سیاستمداران پر تجربه صریحا اعتراف می کنند گرانی بر قشرهای ضعیف فشار می آورد بعد هم باید به فکر اصلاح باشیم تنها با گفتن حل نمی شود، با زور و فشار هم حل نمی شود.

وی بابیان اینکه اگر با گران فروشی و گرانی کالا و مشکلات مردم جدی برخورد نشود دچار مشکلات جدی می شویم، افزود: مردم به اصل انقلاب بدبین می شوند، مسئله اقتصادی تبدیل به یک مسئله سیاسی می شود لذا ما (مراجع و روحانیت) جدی و بی پرده با همه مسئولین صحبت می کنیم حرف های مردم را به شما رساندیم لذا از افراد اهل و با تجربه می خواهیم که با این معزل جدی برخورد کنند.

انتهای پیام/ب/1/48