داخلی     خبر     سیاست
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
مبلغان گارد ویژه فرهنگی امام زمان(عج) هستند
  حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی بر لزوم فعالیت بیشتر مبلغان مهدویت برای صیانت از مرزهای اعتقادی این حوزه تاکید کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب : 31214
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی.

به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در مراسم آغاز سال تحصیلی در مرکز تخصصی مهدویت قم گفت: کار کردن برای دین و امام زمان(عج) دارای خواص و شرایط ویژه ای است که با حساب و کتاب دنیایی که مدنظر بسیاری از مردم است سنخیت ندارد.

وی دانش پذیران مهدوی را رعایت اصول و خط مشی بزرگان دین فراخواند و تصریح کرد: فردی که در حوزه تبلیغ و نشر فرهنگ مهدویت و امام زمان(عج) وارد می شود باید خط و نشان های دنیوی را از ذهنش بیرون کند.

عضو هیات امنای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در ادامه خاطرنشان کرد: مطمئن باشید اگر در این راه با ثبات قدم وارد شوید و به فکر مسایلی که شاید اتفاق بیافتد یا نیافتد، نباشید. خداوند اداره اموراتتان را به عهده می گیرد.

وی گفت: مبلغان دین و مهدویت باید آگاه باشند که هر سخنی بیان می کند، بازتاب های مثبت و منفی اثرگذاری در اجتماع دارد که باید به آنها توجه کرد.

این استاد قرآن اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که تمام حرف ها و هر موضعی که در برابر جریانات فرهنگی و سیاسی و اجتماعی می گیریم، بر پایه معارف اهل بیت(ع) و قرآن باشد و اگر با این دو سنخیتی نداشت باید در موضع و گفتار خود تغییر ایجاد کنیم.

وی گفت: این اصلا مهم نیست که ما در چه جایی مشغول به کار هستیم؛ مهم این است در هر جایی که خداوند و امام زمان(عج) می خواهند ما کار کنیم  و کارمان را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.

قرائتی تصریح کرد: طلاب به خصوص مبلغان مهدویت باید بدانند که گارد ویژه فرهنگی امام زمان(عج) هستند. پس باید با درک اهمیت این کار خود را خوب مسلح کنند و هم این که به خوبی از این حوزه صیانت کنند و مهم نیست قرار است در چه محدوده ای کار کنند.

وی اظهار داشت: انحراف فکری و اعتقادی و شبهات مختلف و با غرض و نیت های شیطانی حوزه تفکر و فرهنگ مهدویت را تهدید می کند که شما مبلغان باید در این راه بیش از پیش فعالیت خود را به منصه ظهور برسانید.

عضو هیات امنای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و مرکز تخصصی مهدویت گفت: با ظهور حضرت ولی عصر(عج) دین کامل می شود و غدیری دیگر به راه می افتد و این بزرگ ترین روز تاریخ است.

گفتنی است در مراسم آغاز دوره هفتم و هشتم تحصیلی مرکز تخصصی مهدویت، از چهار تن از برگزیدگان علمی این مرکز به نام های حسن ملایی، سید عبدالرسول امام، علی حیدری و رضا ذکریایی تقدیر شد.