داخلی     خبر     سیاست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:
تقویت حس مطالبه گری در جامعه از رسالت های مهم خبرنگاران است
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، تقویت حس مطالبه گری در جامعه را از جمله اصلی ترین و مهم ترین رسالت های خبرنگاران و فعالان رسانه ای دانست.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۹
کد مطلب : 70004
تقویت حس مطالبه گری در جامعه از رسالت های مهم خبرنگاران است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه، سید موسی حسینی کاشانی طی سخنانی در اولین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های استان قم که در تالار شهر برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار بر همه تلاشگران و فعالان این عرصه به خصوص خبرنگاران استان قم ابراز داشت: حقیقتاً با توجه به جایگاه بسیار مهم قم در عرصه ملی و بین المللی، ارزش های خبری و فعالیت در استان قم واجد عنصر فراملی است و از این حیث اهالی رسانه در قم نیازمند تقویت و حمایت بیشتر هستند.

وی افزود: خبرنگاران علیرغم همه مشکلات و ناملایمتی هایی که با آن روبرو هستند، باید رسالت خود را که همان پیگیری مطالبات مردم و کمک به حل مشکلات کشور است را به خوبی و بر اساس اصل تعهد ، انصاف و صداقت پیگیری کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم همچنین گفت: عشق و علاقه تنها عاملی است که موجب می شود خبرنگاران و اصحاب رسانه با وجود همه مشکلات و سختی های طاقت فرسا، خود را صدای مردم و حلقه واسط میان آن ها و مسئولان بدانند و در این عرصه خطیر تلاشگرانه بکوشند.

وی با بیان این که روز خبرنگار فرصت بسیار خوبی به منظور تجلیل از خدمات و زحمات این قشر شریف و فرهخته است، ابراز داشت: با توجه به نقش حساس و بسیار مهم جامعه خبری، معاونت مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری ارگان هایی چون استانداری قم، خانه مطبوعات، شهرداری و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بر آن شد تا اولین جشنواره مطبوعات را با هدف کمک به ارتقای کمی و کیفی آثار خبری در قم برگزار کند.

حسینی کاشانی همچنین با ابراز خرسندی از استقبال قابل توجه خبرنگاران و عکاسان در این جشنواره گفت: در مجموع حدود ۱۶۰ نفر از فعالان رسانه ای و خبرنگاران حدود ۸۰۰ اثر را در در سه بخش حرفه ای ، موضوعی و ویژه در سامانه مربوطه بارگذاری کردند که امروز از برگزیدگان آثار در این بخش ها تجلیل به عمل آمد.