داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
امام جمعه خرم آباد:
عاشورا، غدیر و مهدویت؛ عناصر موفقیت انقلاب اسلامی
  آینده روشن-ولایت و باور به امام زمان جزء اعتقادات عمیق ما مسلمانان است
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب : 76676
عاشورا، غدیر و مهدویت؛ عناصر موفقیت انقلاب اسلامی
عاشورا، غدیر و مهدویت؛ عناصر موفقیت انقلاب اسلامی
آینده روشن- حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی گفت::‌ دشمنان در تحلیل های خود عاشورا، غدیر و مهدویت را سه عنصر موفقیت انقلاب و نظام اسلامی مطرح کرده‎اند.
امام جمعه خرم آباد در شورای سیاست گذاری، پشتیبانی و هماهنگی مهدویت افزود: ولایت و باور امام از اعتقادات دینی و عمیق ما و موفقیت مسلمانان به برکت ایشان است.
وی با اشاره به تاثیرگذاری اعتقاد به امام در زندگی انسان‌ها تصریح کرد:‌ این مهم درزندگی فردی خیلی مهم است به نحوی که افراد با توسل به امام زمان(عج) معنویت می یابند.
وی ادامه داد: در هر دوره ای که اعتقاد به امام زمان (عج) در زندگی اجتماعی نقش آفرینی کرده، دشمنان برای کاهش این باور تلاش کرده اند و به همین دلیل در طول تاریخ افرادی برای گمراه کردن مردم، ادعای امامت و ارتباط با امام (عج) را داشتند.
نماینده ولی فقیه گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اعتقاد به امام و مهدویت نه فقط در زندگی فردی بلکه در حوزه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ما نقش آفرین و برجسته شد.
اکنون این اعتقاد و باور به منصه ظهور رسیده که انقلاب زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است
وی با اشاره به ۴۰ سال فعالیت فرهنگی و دینی در خصوص مهدویت اظهار داشت:‌ رهبرمعظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم دیگری از مساله امام زمان ارایه دادند و ما در این مرحله به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی وآمادگی برای ظهور امام و ولایت ایشان هستیم.
انقلاب اسلامی در جنگ، تحریم و مساله هسته ای معادلات را بر هم زد و امروز در شرایطی هستیم که می توانیم برای آینده برنامه داشته باشیم چراکه تجربه ۴۰ سال گذشته، توانمندی، نیرو و امکانات داریم.
امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: در گام دوم باید مسیر انقلاب به سمت ظهور،آمادگی، تلاش و جهت دهی فعالیت‌ها سوق داده شود.
در این راستا دستگاه‌های مختلف همچون دادگستری، نیروی انتظامی، سپاه، دانشگاهها و جریانات سیاسی و احزاب می‌توانند با ایجاد عدالت عمومی، امنیت، حرکت های علمی و سیاسی در راستای تحقق سبک زندگی معنوی برخاسته از مهدویت تلاش کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی افزود: اثر این اقدام، تداوم انقلاب، معنویت مردم و توجه جامعه به امام زمان(عج) است.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان نیز در این مراسم گفت: بحث مهدویت از قدیم در اذهان شیعه بوده و تاکنون ادامه دارد.
محمود ثمینی افزود: از دیرباز افرادسوجو و فرصت طلب به نام امام زمان(عج) و دیدار با وی مواردی ایجاد کردند بنابراین باید به تناسب، هدف‌گذاری و سیاست گذاری کلی در استان صورت بگیرد.
وی با تاکید بر تداوم فعالیت‌های مهدوی با حضور مردم اظهار داشت: نباید مساله را حکومتی دنبال کرد، به این نحو که فعالیت‌های مهدویت را هدفمند سیاست گذاری کرده و مردم را در این مسیر قرار دهیم.
وی ادامه داد: بهترین شرایط برای اجرای این هدفگذاری ها از مدارس و گروه سنی دانش‌آموزان است که می‌توان از این طریق، مساله مهدویت را در جامعه نهادینه کرد.
ثمینی تاکید کرد: برای موفقیت در این راستا باید کلاس های آموزشی تخصصی ویژه با حضور اساتید مجرب و با اطلاع تشکیل شود تا افراد هوشمندی که توانایی پاسخگویی به شبهات را دارند برای آگاهی دانش آموزان و سایر جامعه بکار گرفته شوند.
وی گفت: تبیین ظهور حضرت و شرایط به صورت تخصصی و کارشناسی باید توسط افراد با صلاحیت و عالم انجام شود.

انتهای پیام/138
مرجع : واحد مرکزی خبر