داخلی     خبر     انديشه
موانع داخلی دستیابی به اهداف انقلاب
  مدیر پروژه علمی دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی گفت: ما تا کنون پس از انقلاب بیش از ۵۰ بحران اساسی در کشور داشتیم که هر یک از آنان می توانست هر کشوری را فلج کند
Share/Save/Bookmark
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۵
کد مطلب : 75406
موانع داخلی دستیابی به اهداف انقلاب
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه از مشهد، حجت الاسلام سید محمدحسین راجی، مدیر پروژه علمی دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در همایش پرچم داران بصیرت ویژه طلاب حوزه علمیه خراسان، در مجتمع آیه ها با اشاره به تدوین کتاب دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی گفت: این کتاب حاصل پژوهش ۱۷ هزار ساعته ۷۰ نفر از نخبگان حوزه و دانشگاه است.

وی با بیان این که هدف این کتاب آن بوده تا افرادی که نسبت به نظام اسلامی ناامیدند را با آگاهی از دستاوردهای آن امیدوار کند، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی خدمات فراوانی داشته که باید برای مردم تبیین شود.

مدیر پروژه علمی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در ادامه ضمن اشاره به علل شکل گیری انقلاب اسلامی و پیروزی آن، بیان کرد: اقامه حاکمیت اسلام، استقلال خواهی، تحقق عدالت و رفع تبعیض، زمینه سازی برای رشد انسان ها و حذف فساد به همراه گسترش آزادی های عمومی از جمله مهمترین علل شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی می باشند.

حجت الاسلام راجی در ادامه ضمن تاکید بر علل عدم تحقق کامل اهداف انقلاب تا کنون، خاطر نشان کرد: به دلائلی تا کنون همه اهداف انقلاب محقق شده که باید در این راستا کوشید و از جمله علل این عدم تحقق می توان به موانع طبیعی همچون زمان بر بودن دستیابی به اهداف بلند در یک دوره و از جمله موانع بیرونی می توان به برنامه ریزی های دشمنان و تلاش آنان برای براندازی نظام و تحریم اقتصادی همراه با هجمه به باورها و جلوگیری از پیشرفت کشور اشاره کرد.

وی در ادامه برخی ضعف های فکری در حوزه اداره کشور، عدم اهتمام برخی مسئولین به همه آرمان ها و همچنین عادت های غلط اجتماعی همچون ترجیح کالای خارجی به جای مشابه داخلی و یا تجمل گرایی و اسراف کاری را از جمله دیگر موانع درونی در حوزه دستیابی به همه اهداف انقلاب عنوان کرد.

مدیر پروژه علمی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با اشاره به ارتقا عزت و جایگاه ایران در جهان یعنی بعد و قدرت تاثیرگذاری بر تحولات بین الملل خاطر نشان کرد: ایران پس از انقلاب هفتمین قدرت دنیا در تاثیرگذاری بر تحولات بین المللی شد و امروز در زمره هشت قدرت برتر دنیا قرار دارد و توانسته در حوزه های مختلف پیشرفت های چشمگیری داشته باشد.

حجت الاسلام راجی با بیان این که امروز برخی کشورهای توسعه یافته در پی سیاست های غلط، مردمشان فقیر تر شده اند، ابراز کرد: به طور کلی اگر کشوری توسعه پیدا کند، معنایش این نیست که مردمش ثروتمندتر شده اند.

وی با بیان این که رژیم شاه فضا را به سمت بی دینی سوق داد و فقدان معنویت را در کشور ایجاد کرده بود که جمهوری اسلامی زمینه را برای دینداری آماده کرد، گفت: تعویض اسامی خیابان ها، تاسیس شبکه های رادیویی و تلویزیونی قرآنی، احیا شب قدر و نماز اعیاد مختلف، رشد و توسعه مسجد سازی و دیگر عوامل همه زمینه و فضا را در کشور برای دینداری آماده کرد.

مدیر پروژه علمی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در ادامه ضمن تاکید بر فضای جمهوری اسلامی در بعد رشد و توسعه در چهل سال گذشته از انقلاب اسلامی بیان کرد: ما تا کنون پس از انقلاب بیش از ۵۰ بحران اساسی در کشور داشتیم که هر یک از آنان می توانست هر کشوری را فلج کند، اما با تلاش های صورت گرفته در تحقق آرمان های انقلاب امروز جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست شاخصه توسعه انسانی را در مقوله رشد در طول این ۴۰ ساله در کارنامه خود دارد.