داخلی     خبر     سیاست
اسلام پژوه اروپایی: انقلاب اسلامی، نهضتی پویا و شکست ناپذیر است
  آینده روشن- علی اسکات‌ویت‌کوویچ، اسلام پژوه اروپایی با بیان اینکه آمریکا دچار فروپاشی اقتصادی شده، گفت: انقلاب اسلامی نهضتی پویا و وابسته به مهدویت است که اگر جوانان ایران از ارزش‌های آن محکم دفاع کنند، هیچ چیز نمی‌تواند آن را شکست دهد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب : 75866
اسلام پژوه اروپایی: انقلاب اسلامی، نهضتی پویا و شکست ناپذیر است
به گزارش آینده روشن  سلسله نشست های "سرّ دلبران" این بار به میزبانی دانشگاه آزاد واحد همدان برگزار شد.

در این نشست ها که از طرف ستاد مردمی بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تدارک دیده شده 12 شخصیت بین المللی از ملت های مختلف جهان به بیان دیدگاه خود در مورد انقلاب اسلامی و جایگاه آن در جهان می پردازند.

"علی اسکات ویت کوویچ" دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا جزء این افراد است که امروز در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد همدان به سخنرانی پرداخت.

وی افزود: در جمهوری چک اسلواکی با حکومت کمونیستی متولد شدم، ادیان در آن جا محکوم بود و هیچ مفهیومی راجع به خداوند و دین نداشتیم، اما به دلیل علاقه شخصی به مذهب از 12 سالگی شروع به مطالعه راجع به مسیحیت کردم، اما جمهوری چک من را دستگیر کرده و شکنجه داد.

این دانشجوی جامعه المصطفی شهر مقدس قم بیان کرد: به دلیل آزار دولت چک به مذاهب تصمیم گرفتم با دانشجویان و دانشجویان جنبش فکری در مقابله با دولت کمونیستی چک اسلواکی را تشکیل دهم تا اینکه ساختار حکومت به وسیله انقلاب تغییر کرد.

اسکات ویت کوویچ افزود: پس از انقلاب در جمهوری چک به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور بین الملل مشغول به کار شدم، اما به دلیل برخی مسائل از این کار صرف نظر کرده و به فعالیت های آموزشی و پژوهشی روی آوردم.

وی گفت: برای تحصیل به آمریکا رفتم و به دلیل مشکلات مالی و نداشتن هزینه تحصیل وارد دانشکده نظامی شده و تحصیلاتم را ادامه دادم، اما به دلیل اختلاف عقیده با اعمال ارتش آمریکا پس از مدتی از این دانشکده خارج شده و در دانشکده هنر تحصیل کردم و درنهایت وارد دانشگاه هاروارد شده و در رشته پزشکی ادامه تحصیل دادم.

مخالفت آمریکا با ملت های مسلمان عامل مسلمان شدنم بود

این اسلام پژوه مطرح کرد: مخالفت آمریکا با ملت های مسلمان توجه مرا جلب کرد به همین دلیل شروع به مطالعه در این زمینه کردم، ابتدا تصور می کردم یک نوع اسلام وجود دارد، اما پس از بررسی متوجه شدم شکل های متفاوتی از اسلام چون اسلام آمریکایی و صهیونیستی هم شکل گرفته است.

اسکات ویت کوویچ گفت: برای یافتن اسلام واقعی به مسجد نزدیکی دانشگاه هاروارد رفته و از امام جماعت آن که دکترای دانشگاه الازهر مصر را داشت در مورد اسلام درست سئوال کردم.

 اسکات ویت کوویچ بیان کرد: اطلاع داشتم که دانشگاه الازهر ابتدا به وسیله شیعیان فاطمی ایجاد شده و بعد به وسیله حکومت مصر  تغییر کرده، بنابراین دوباره به سراغ همان فرد رفته و به او گفتم شما که مبلغ دین هستید چرا حقایق را برای مردم بیان نکرده و سیاستهای دولت آمریکا را دنبال می کنید؟

این اسلام پژوه گفت: به او گفتم در قیامت باید پاسخگو باشید چون آن جا جای حیله گری نیست و او به من گفت: " تو تفکرات تروریستی داری و با مأموران اف.بی.ی تماس می گیرم که شما را دستگیر کنند"، البت آن موقع این کار را انجام نداد، اما 6 ماه بعد شبانه به خانه من ریخته و من را  بردند.

اسکات ویت کوویچ اعلام کرد: وقتی به من گفتند تا پایان عمرت این جا هستی از خودم سئوال کردم اگر امام خمینی(ره) و امام خامنه ای در این جا بودند چه می کردند؟ بنابراین شروع به آموختن دانسته های خود به دیگران کرده و به طور محرمانه اسلام را تبلیغ کردم.

وی گفت: اعتقاد داشتم انسان تنها باید از خدا بترسد و در برابر او پاسخگو باشد به همین دلیل از شکنجه ها نترسیده و به فعالیت ادامه دادم و آن قدر ما را اذیت کردند که نزدیک بود بمیریم.

اسکات ویت کوویچ افزود: یک مرکز پزشکی پشت اردوگاه با امکانات جامع وجود داشت، ولی ما از درمان محروم بودیم تا اینکه برخی مردم، فعالان حقوق بشر و رسانه ها به وجود این زندان در قلب شهر بوستن پی برده و شروع به مبارزه کردند.

وی گفت: پس از این ماجرا من را آزاد کردند و خواستند در مصاحبه با رسانه ها از خوب بودن وضعیت اردوگاه بگویم تا خانه و ماشینم را برگردانده و حساب بانکی ام هم از مسدود بودن خارج شود و حتی پیشنهاد مبلغی پول دادند.

این مبارز مسلمان مطرح کرد: من نپذیرفتم و گفتم این شما هستید که باید پاسخگوی اعمالتان باشید نه من که هفت سال و نیم شکنجه شدم و با الهام گرفتن از حضرت یوسف(ع) گفتم: "ماندن در این زندان برایم بهتر از گفتن دروغ به مردم است و اگر هم تا پایان در زندان بمانم ترسی ندارم و شهید می شوم".

اسکات ویت کوویچ بیان کرد: در نهایت مرا به جمهوری چک برگرداندند و دولت چک هم مرا آن قدر آزار داد تا اینکه به سفارت ایران پناهنده شده و از دو سال و نیم پیش به ایران آمدم.

وی تصریح کرد: رسما اعلام می کنم که شیعه هستم و امید دارم در کنار اهل بیت(ع) و خوبان در روز قیامت قرار گیرم.

 انقلاب اسلامی، نهضتی ادامه دار است/ آمریکا در حال فروپاشی است

این اسلام پژوه اهل اروپا گفت: به ایران آمدم تا هم اسلام را به طور کامل بیاموزم و هم به انقلاب اسلامی کمک کنم و به نظرم هم اسلام و هم انقلاب اسلامی مهم است و اگر ایران هر یک از آن ها را از دست دهد، باقی نمی ماند.

وی تصریح کرد: جوانان ایران باید از انقلاب حمایت کنند و رژیم صهیونیستی هم اگر می‌توانست اقدام نظامی بر ضد ایران انجام دهد بسیار زودتر انجام می داد و تنها قصد دارند از درون با تغییر باورهای مردم به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند.

اسکات ویت کوویچ تأکید کرد: همان طور که مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند باید پای ارزشهای انقلاب اسلامی بایستیم زیرا انقلاب هنوز جریان دارد تا به دست امام زمان(عج) برسد.

وی با اشاره به فروپاشی اقتصادی آمریکا بیان کرد: ایالات متحده آمریکا در حال فروپاشی اقتصادی است و طبقات پایین آن دارای مشکلات بسیار بوده و تعداد زیادی از طبقه متوسط هم مستأجرند.

اسلام پژوه اهل چک گفت: همان طور که امام خامنه ای فرموده اند: "آمریکا به شدت در حال افول است و به نظرم این پایانی برای ایالات متحده است، البته شاید برخی حرف مرا قبول نکنند و تصور کنند به من گفته اند این حرفها را بزنم، اما واقعیت این است که آمریکا مانند گذشته قدرت اقتصادی ندارد و بسیاری از چیزهایی که پیش از این در ایالات متحده تولید می شد حتی موشک، امروز در سایر کشورها مانند چین انجام شده و آمریکا آن را مونتاژ می کند.

به گزارش تسنیم در بین صحبت های علی اسکات ویت کوویچ مبارز مسلمان و اسلام پژوه، حاضران فریاد الله اکبر و شعار حمایت از ولایت فقیه و مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر داده و او هم که کمی فارسی بلد بود با لهجه زیبای خود آن ها را همراهی کرد.

انتهای پیام/ 141