داخلی     خبر     انديشه
رئیس دبیرخانه اجلاسیه نمایندگان اعتاب مقدسه جهان اسلام:
در حال تدوین سند حقوق زائر هستیم/ حقوق زائران باید از سوی ارگان ها حمایت شود
  رئیس دبیرخانه اجلاسیه نمایندگان اعتاب مقدسه جهان اسلام با بیان اینکه در حال تدوین سند حقوق زائر هستیم، گفت: زائران از لحاظ فکری، تربیتی، فرهنگی و امنیتی دارای حقوقی هستند.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب : 66352
در حال تدوین سند حقوق زائر هستیم/ حقوق زائران باید از سوی ارگان ها حمایت شود
به نقل از مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین حسینی، معاون تبلیغات و ارتباط اسلامی آستان قدس رضوی در نشست صمیمی نمایندگان اعتاب جهان اسلام با تولیت مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: آستان قدس رضوی سال گذشته از سایر آستان های مقدس دعوت به عمل آورد و در اجلاسی که در سالروز میلاد امام رضا(علیه السلام) در مشهد با حضور تولیت های ایران و عراق و سوریه برگزار شد، تفاهمنامه جامع همکاری های مشترک در ۶ محور به تصویب رسید.

معاون تبلیغات و ارتباط اسلامی آستان قدس رضوی تاکید کرد: این یک اقدام بی نظیر در جهان اسلام به شمار می آید که دغدغه آن در گذشته وجود داشت. ظرفیت عتبات مقدس بسیار استثنایی است که اگر با یکدیگر هم افزایی داشته باشند، می توانند اهداف خود را بیش از گذشته محقق کنند.

رئیس دبیرخانه اجلاسیه نمایندگان اعتاب مقدس جهان اسلام تصریح کرد: در اولین اجلاس که در مشهد برگزار شد تولیت های آستان قدس رضوی، معصومی، حسنی و احمدی و همچنین سازمان اوقاف و حج و زیارت از ایران، تولیت های عتبات عالیات، دیوان وقف شیعی، مزارات شیعه و مسجد کوفه از عراق و همچنین تولیت های حضرت زینب و حضرت رقیه(علیهما السلام) حضور داشتند.

وی ادامه داد: چشم انداز حرکت ما افزایش انسجام و یکدلی و افزایش کیفیت و کمیت خدمت به زائران است. هم اکنون حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) میزبان سومین نشست نمایندگان اعتاب مقدس به شمار می آید و آیین نامه های داخلی را به تصویب رسانده و در حال تدوین سند حقوق زائر هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خاطرنشان کرد: زائران از لحاظ فکری، تربیتی، فرهنگی و امنیتی دارای حقوقی هستند. یک زائر همانند یک گردشگر است پس همانگونه که اگر اتفاقی برای یک گردشگر بیفتد نهادهای مختلف به یاری او می رسند، زائران نیز باید در صورت مواجهه با مشکل از سوی ارگان ها حمایت شوند.

معاون تبلیغات و ارتباط اسلامی آستان قدس رضوی از اجلاسیه اعتاب مقدس به عنوان نوزاد تازه متولد شده یاد و خاطرنشان کرد: امید می رود اعتاب مقدس در سایر کشورهای اسلامی به ویژه آذربایجان، افغانستان و اردن به این اجلاسیه بپیوندند.