نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » ::پژوهشکده مهدویت::

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:

امروز جهان تشنه مهدویتِ شیعه است

۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۳

مرجع : خبرگزاری رسا

سردار فیروزآبادی گفت: امروز جهان تشنه فهم مهدویت شیعه است دانشجویان، نویسندگان و رؤسای آمریکا و اروپا این مسأله را نشان داده اند، یکی از زیباترین صحنه های همایش دکترین مهدویت این بود که از همه دنیا آمدند و از قول همه ادیان گفتند که به منجی آخرالزمان اعتقاد دارند یعنی صدای دکترین مهدویت را همه شنیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن، سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح و مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاحیه نخستین دوره سطح 4 تخصصی مهدویت مرکز تخصصی موعود حوزه علمیه قم گفت: سال 49 با برخی از دوستان در حرم مطهر امام رضا با امام زمان(عج) عهد بستیم که تا آخر عمر در خدمت ایشان باشیم.

وی افزود: این عهد بسیار برکت داشت، همان روزها ساواک ما را احضار کرد و گفت شما طرفدار خمینی(ره) هستید و برای او تبلیغ می کنید، متوجه شدیم که چنین آقایی هستند و ما مقلید حضرت امام شدیم، ظرف چند ماهی رساله ایشان به دست ما رسید و توانستیم استفاده کنیم و وظایف خود را انجام دهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بعد از این که رهبر انقلاب از زندان آزاد شدند به مشهد تشریف آوردند و درس های از قرآن را تحت عنوان طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن را در آنجا داشتند که در خدمت ایشان بودیم، البته ایشان برای طلاب و بازاریان درس ها و جلساتی داشتند، ما سعی کردیم فرصت را از دست ندهیم و در خدمت ایشان باشیم، خداوند اینگونه ما را پرورش داد که در مسیر انقلاب قرار بگیریم و خدمت کنیم.

وی ادامه داد: در مسیر انقلاب با جدیت پای کار حضرت امام ایستادیم، زمانی مسؤول پاکسازی ساواکی ها از دانشگاه ها شدم و بعد از آن جهاد سازندگی خراسان را تشکیل دادیم و مشغول به کار شدیم تا قوانین را اجرا کنیم.

سرلشکر فیروز آبادی با بیان این که قضایای انقلاب بسیاری جدی و حساس بود، ابراز داشت: زمانی شهید رجایی بنده را در تهران برای وزارت بهداری خواست اما بنی صدر قبول نکرد و ما در تهران ماندگار شدیم، بعد شهید رییس بنده را به عنوان رییس هلال احمر تعیین کرد، بعدها برای حفظ جهاد به جهاد سازندگی مرکز بازگشتم و پس از آن وارد جنگ و جبهه شدیم.

وی عنوان کرد: حضرت امام فرمودند به نخست وزیر فرمودند که دولت باید امکانات خود را در اختیار جنگ بگذارد، بنده مسؤول پشتیبانی های در ابعاد گوناگون در جنگ بودم و مصوبات شورای عالی و ستاد مرکزی پشتیبانی جنگ را که امام راحل تعیین کرده بودند نیز توسط بنده ابلاغ می شد و مصوبات دولت برای جنگ را من دنبال می کردم.

رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: همانگونه که در آموزه های ما آمده امام زمان(عج) همانند خورشیدی هستند که از پشت ابر نورشان به ما می رسد و در حال بهره مند شدن هستیم و ایشان جهان را اداره می کنند، حضرت در بین ما هستند.

وی اضافه کرد: این مرکز و دوره تخصصی بیهوده راه اندازی نشده و طلاب بیهوده اینجا جمع نیستند، خود امام زمان(عج) هدایت و حمایت کرده و گره ها را باز می کنند و کار را پیش می برند، خود حضرت می خواهند که زودتر شرایط ظهور فراهم شود اما زمینه باید فراهم بوده و عبادی الصالحون آماده باشند و این مسیر بسیار کار می خواهد.

مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: حضرت امام فرمودند که جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران بارقه ای از انقلاب جهانی اسلام به رهبری امام زمان(عج) است، جمهوری اسلامی کاری بزرگ دارد و در این جمهوری اسلامی زمینه هایی به ما روی آورده است.

وی جمهوری اسلامی را نعمتی بزرگ دانست و افزود: برای انجام کوچکترین کاری سخت ترین شرایط را داشتیم، زمانی مصری ها خطوط اسرائیل غاصب را که 5 ضلعی های دفاعی بود را شکسته بودند، بنده شب به منزل رهبر معظم انقلاب رفتم و تا صبح بحث کردیم که مسلمانان ایران برای دفاع از مسلمانانی که با اسرائیل جنگیدند و خط آن ها را شکستند چه کار می توانیم انجام دهیم، آخر به این نتیجه رسیدیم که یک نامه به سفارت مصر در تهران بفرستیم و بنویسم که ما آماده ایم برای سربازان مصر خون هدیه کنیم.

سرلشکر فیروزآبادی اظهار داشت: زمانی این سقف توانایی ما در مبارزه با اسرائیل بود اما اکنون با عنایت الهی و به برکت جمهوری اسلامی سقف توان در مبارزه تا کجا رسیده است، درباره مهدویت هم این چنین است، قبلا سقف توان محدودی بود و انجمن حجیه در کشور با استفاده از نام مبارک حضرت مهدی(عج) برو و بیایی در کشور داشت و با این نام سراسر کشور را اداره می کرد اما الان انجمن حجیه نیست و جمهوری اسلامی به وجود آمده و نگاه درستی به امام زمان(عج) وجود دارد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن باید با هر رنجی که هست حفظ شود، هیچ رنجی بالاتر از امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) در کربلا نیست، باید راه انقلاب را ادامه داد و مجاهدت کرد، بخشی از این مجاهدت فعالیت های تبلیغی در عرصه های گوناگون به ویژه مهدویت است، جهاد حوزه علمیه و مرکز تخصصی مهدویت تفقه در دین و ترویج معارف الهی است.

رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح ابراز داشت: امروز جهان تشنه فهم مهدویت شیعه است دانشجویان، نویسندگان و رؤسای آمریکا و اروپا این مسأله را نشان داده اند، یکی از زیباترین صحنه های همایش دکترین مهدویت این بود که از همه دنیا آمدند و از قول همه ادیان گفتند که به منجی آخرالزمان اعتقاد دارند یعنی صدای دکترین مهدویت را همه شنیدند.