داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
تربیت متخصص در زمینه مهدویت پاسخ مناسبی برای خنثی‌سازی جریان‌های انحرافی است
  آینده روشن-چهارمحال و بختیاری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) بحث ما در مهدویت تنها غیبت امام(ع) نیست بلکه یک نیاز مهم و اساسی جامعه است و تربیت متخصص در این زمینه پاسخ مناسبی برای خنثی‌سازی جریان‌های انحرافی و رفع شبهات این حوزه خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب : 76892
تربیت متخصص در زمینه مهدویت پاسخ مناسبی برای خنثی‌سازی جریان‌های انحرافی است
تربیت متخصص در زمینه مهدویت پاسخ مناسبی برای خنثی‌سازی جریان‌های انحرافی است
آینده روشن-حجت‌الاسلام‌ محمدصادق کفیل، ۱۱ آذرماه در نشست شورای سیاست‌گذاری بنیاد مهدویت در شهرکرد، با اشاره به اینکه چهارمحال‌وبختیاری استانی زنده و پویا است، اظهار کرد: زمانی که یک مدیر در چنین جلساتی اعلام آمادگی برای همکاری می‌کند یعنی فضا برای کار بسیار آماده است و این روحیه رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.
وی ادامه داد: طرح «تربیت مربی مهدویت» را که یک طرح استادپروری است، در استان‌های بسیاری اجرا شده است که با اجرایی شدن آن در چهارمحال‌وبختیاری، این استان در زمینه مدرس، از استان‌های قم و تهران بی‌نیاز خواهد شد لذا توصیه می‌شود جمعی از روحانیون فاضل گردآوری شده و در مبحث مهدویت اساتیدی از قم دعوت و این دوره را برگزار کنند.
حجت‌الاسلام کفیل با بیان اینکه مهدویت امید، سبک زندگی و بشارت در جامعه است، اظهار کرد: مشکل و بحث ما در مهدویت تنها غیبت امام(ع) نیست بلکه یک نیاز مهم و اساسی جامعه است و تربیت متخصص در این زمینه پاسخ مناسبی برای خنثی‌سازی جریان‌های انحرافی و رفع شبهات این حوزه خواهد بود.
حجت‌الاسلام‌ محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری نیز، بیان کرد: امیدواریم این قبیل نشست‌ها به جایی برسد که هر یک از ما بتوانیم به عنوان یک سرباز در عرصه مهدویت وظایفمان را انجام دهیم و مدال سربازی را ازآن خود کنیم، افراد معتقد در این عرصه باید در قالب فرامنبری و تحت‌نظر فرمانده، نقش خود را ایفا کنند.
وی ادامه داد: فرمانده امروز ما امام عصر(عج)، حجتی زنده از سوی خداوند است حجتی که ما او را نمی‌بینیم اما ایشان ما را می‌بیند و بر پرونده ما عکس‌العمل نشان می‌دهند و از اعمال سربازان خود خوشحال و گاهی نیز خدای‌ناخواسته ناراحت می‌شوند، لذا امام زمان(عج) غایب نیستند بلکه ما غایب هستیم.
حجت‌الاسلام نکونام با بیان اینکه انگیزه مهدی‌باوری را ابتدا باید در وجودمان قوت ببخشیم، تصریح کرد: این باور قلبی را باید در وجود خودمان ایجاد و سپس در جامعه تقویت کنیم، باید ببینیم چندبار دعای سلامتی امام عصر(عج) را با باورمندی و از عمق جان می‌خوانیم و اینکه آیا عهدمان با حضرت را با خواندن دعای عهد روزانه تقویت می‌کنیم.
جعفر مردانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال‌وبختیاری در ادامه این نشست با بیان اینکه در زمینه مهدویت مطالب بسیاری تا کنون مطرح شده است، بیان کرد: مهدویت به برکت انقلاب اسلامی به متن زندگی شیعیان برگشته است و انتظار که در دوران قبل از انقلاب در سکوت بود پس از انقلاب مفهوم جدیدی پیدا کرد.
وی بیان کرد: شاه‌کلید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ساخت تمدن اسلامی است که ظهور و بروز مهدویت در تمدن اسلامی ضرورت جامعه است و بنیاد مهدویت نیز بر همین اساس شکل گرفته است.

انتهای پیام/138
مرجع : ایسنا