داخلی     خبر     انديشه
نیازمند ادبیات جدید در حوزه نگاه امنیتی با رویکرد مهدوی هستیم
  آینده روشن - معاون مرکز تخصصی مهدویت بر لزوم توسعه نگاه و ادبیات جدید در عرصه مفاهیم امنیتی و مهدوی تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۰
کد مطلب : 75839
نیازمند ادبیات جدید در حوزه نگاه امنیتی با رویکرد مهدوی هستیم
به گزارش آینده روشن حجت‌الاسلام والمسلمین نصوری گفت: مسئله امنیت از مهمترین مسایلی است که باید در عرصه پژوهش‌های علمی و تخصصی به آن پرداخته شود.

وی افزود: تولید ادبیات جدید در حوزه فرهنگ امنیتی ناظر به آموزه‌های مهدوی از جمله مباحث مرتبط ساختارسازی امنیتی و نگاه به جریانات نوپدید و نقش آنها با شکل‌گیری جامعه و ذهنیت امنیتی جامعه است.

نصوری تصریح کرد: مطرح کردن این مباحث در بین جامعه دانشگاهی و حوزوی و جامعه نخبگانی کشور و بازخوردگیری آنها و ارائه در مقالات همایش نقش مهمی در تولید این ادبیات جدید دارد.

معاون مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به برپایی همایش امنیت با رویکرد مهدویت بیان کرد: در این راستا ۵۰ سوال تخصصی در قالب ریز موضوعات این همایش در نظر گرفته شده است و تا کنون مصاحبه‌هایی نیز با شخصیت‌های برجسته‌ای از جمله آیت‌الله مقتدایی انجام شده است؛ تاکنون نیز ۲۵ مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است.

وی گفت: با توجه به اینکه امروزه سرویس‌های جاسوسی دشمن تمرکز بسیاری در حوزه مهدویت دارند و با ساخت سی‌دی‌هایی چون ظهور نزدیک است یا جریان‌هایی چون احمدالحسن به دنبال یافتن مقاصد خود و ایجاد گسست در جامعه متحد مهدوی هستند.

معاون مرکز تخصصی مهدویت اظهار کرد: بخشی از مفاهیم امنیتی و فرهنگ امنیتی به شکل مشترک مورد بحث قرار می‌گیرد ولی مهم این است که این مسایل با رویکرد مهدوی مورد کنکاش قرار گیرد؛ در این زمینه با استفاده از روایات آیات به این مساله پرداخته می‌شود و نظریات علمی که در این همایش مورد بحث قرار می‌گیرد روی همین منابع تکیه دارند.

نصوری گفت: ظهور مسایل مختلف و نا امنی‌های مختلف از عوارض دوران غیبت و آخرالزمان است که به همین جهت پیگیری مباحث مرتبط به ایجاد نگاه امن به حوزه مهدویت دارای اهمیت بسیار است؛ برخی نیز بیان می‌کنند که در پیش از ظهور مکلف به انجام کاری نیستیم و قرار نیست تمرین آمادگی برای یاری امام را نیز داشته باشیم.
انتهای پیام/141