داخلی     خبر     سیاست
جوانان انقلابی نشان دهند در برابر شبهه افکنی‌‌های جهانِ مقابل ظهور عقب نمی‌نشیند
  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه در روایات مختلف از سختی‌های قبل از ظهور گفته شده، گفت: جامعه جوان انقلابی باید نشان دهد که با یک دل بودن در برابر شبهه افکنی‌‌های جهانِ مقابل ظهور، عقب نمی‌نشیند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب : 73769
جوانان انقلابی نشان دهند در برابر شبهه افکنی‌‌های جهانِ مقابل ظهور عقب نمی‌نشیند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گردهمایی ۴هزار دانشجوی مهدی‌یاور که در مسجد جمکران برگزار شد، گفت: جامعه منتظر باید به وضع موجود معترض بوده و اعتراض کند و بدنبال بهتر شدن جامعه، آرمان‌گرا و مطالبه‌گر باشد.

وی با اشاره به فلسفه انتظار ادامه داد: ما منتظر امامی هستیم که از نظر خصوصیات ذاتی، مقام و جایگاه در نزد خداوند صاحب فضیلت و کرامت است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: در روایات مختلف از سختی‌های قبل از ظهور گفته شده است، جامعه جوان انقلابی باید نشان دهد که با یک دل بودن در برابر شبهه افکنی‌‌های جهانِ مقابل ظهور، عقب نمی‌نشیند.

رستمی تصریح کرد: تفاوت امام زمان(عج) و امامان معصوم(ع) تفاوت در جامعه‌ای است که در ایمان‌ یاران بصیر و محکم امام زمان(عج) ایجاد شده چرا که اقتدار امام، ناشی از اقتدار جامعه منتظر و همراه است.

وی گفت: امیرالمؤمنین(ع) در این رابطه اقداماتی را انجام دادند و به شیعیان فرمودند: «اگر باهم‌ باشید و دلهایتان نیز باهم‌ باشد فاصله ما و شما به پایان‌ می‌رسد و واگر شیعیان‌ ما یک دل بودند و دلهایشان یکی بود فاصله ما و آنها به پایان می‌رسید».

حجت‌الاسلام‌ رستمی ادامه داد: امیرالمؤمنین(ع) و حضرت بقیه الله (عج) در اقدام و توانمندی تفاوتی ندارند بلکه تفاوت آنها در جامعه منتظر ظهور است که ما باید منتظر ظهور بوده و جامعه منتظر را جهانی کنیم که شرایطش انسان منتظر و مؤمن است.

وی ادامه داد: باید وضع مطلوب را شناخت و به سوی همین راه حرکت کرد، برای این شناخت باید معرفت داشت و در مرحله سوم نیز باور داشت که می‌توان عمل کرد. درد ما انسان‌های افسرده‌ای است که امیدی به ظهور و ایمان ندارند، جامعه منتظرِ باورمند، مطمئن، امیدوار به آینده و به فکر ظهور است.

رستمی تصریح کرد: امام خمینی(ره) جامعه‌ای را تربیت کرده است که آینده آن در دست حزب اللهی‌ها است. جامعه باورمند مؤمن، جامعه‌ای است که برای جریان شیطانی خطرناک بوده و جریان مقابل آن به شدت در هراس است. امام(ره) به دنبال آن بود که ایران به عنوان الگوی مهمی از انسان‌های دارای معرفت و امیدوار به آینده باشد و این موضوع چهل سال است که به لطف خدا پیش می رود.

وی گفت: دشمن در مرزهای دور به فکر تخریب این انقلاب است و در داخل امیدی به فعالیت ندارد چون که شما جوانان منتظر با روحیه انقلابی همانند همین گردهمایی کنار هم ایستاده‌اید. این جمع مؤمن و انقلابی به همین زودی با پرچم‌داری رهبر معظم انقلاب به استقبال موکب حضرت بقیه الله(عج) مشرف شوند.