داخلی     خبر     انديشه
مسؤول بسیج سازندگی کرمان خبر داد؛
اعزام ۱۳ گروه جهادی به روستاهای محروم فهرج/ اجرای ۲۷ طرح‌ محرومیت‌زدایی در منطقه
  مسؤول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۱۳ گروه جهادی به روستاهای محروم بخش نگین کویر فهرج اعزام شدند و ۲۷ طرح‌ محرومیت‌زدایی در این شهرستان انجام شده است.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : 70014
اعزام ۱۳ گروه جهادی به روستاهای محروم فهرج/ اجرای ۲۷ طرح‌ محرومیت‌زدایی در منطقه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، حجت‌الله پاداش با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۱۳ گروه جهادی به روستاهای محروم بخش نگین کویر فهرج اعزام شدند، اظهار داشت: ۲۷ مورد طرح‌های محرومیت‌زدایی شامل تکمیل دو باب مسجد، احداث یک باب غسالخانه و احداث و تکمیل ۲۴ واحد مسکونی در شهرستان فهرج انجام شده است.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان داشت: همچنین ۸ واحد مسکونی برای واگذاری به محرومان دراین شهرستان در حال ساخت است و امروز عملیات ساخت چهار باب مسکن با زیربنای ۵۰ متر برای محرومان با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش محروم نگین کویر فهرج آغاز شد که برای ساخت هر واحد مسکونی ۳۵ میلیون تومان هزینه می‌شود.

پاداش عنوان کرد: همچنین ساخت یک آموزشگاه عشایری در ریگ‌آباد منطقه چاه‌ریگان و با زیربنای ۵۰ متر مربع و اعتبار اولیه ۳۰ میلیون تومان از محل اعتبارات بسیج سازندگی آغاز شد.

افتتاح یک مدرسه ۵ کلاسه در بخش نگین کویر فهرج

با حضور جمعی از مسؤولان یک آموزشگاه عشایری در روستای توکل‌آباد بخش نگین کویر فهرج به بهره‌برداری رسید.

منوچهر امیرتیموری مدیرکل آموزش و پرورش عشایری استان کرمان در این مراسم گفت: این آموزشگاه با زیربنای ۱۳۵ متر احداث شده و برای ساخت آن ۱۰۰ میلیون تومان از سوی خیران هزینه شده است که با بهره‌برداری ازاین آموزشگاه ۶۵ دانش‌آموز از فضای مناسب آموزشی بهره‌مند شدند .

تاکنون دانش‌آموزان این آموزشگاه در فضای غیرمقاوم و کانکس تحصیل می‌کردند، روستای توکل‌آباد در ۱۵ کیلومتری بخش نگین کویر قرار دارد.

همچنین با حضور حجت‌الله پاداش مسؤول بسیج سازندگی استان کرمان، ساخت یک آموزشگاه دو کلاسه عشایری در چاه‌ریگان بخش نگین کویر فهرج آغاز شد.