داخلی     يادداشت     انديشه
شرط قیام امام زمان(عج)
  کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد امام مهدی(عج) نیز این مسئله صادق است.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : 72193
شرط قیام امام زمان(عج)
به گزارش به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حسن ملایی»، مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت در کانال شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد امام مهدی(عج) نیز چنین است کما اینکه: امام صادق (ع) فرمود: عباد بن كثير(عابد مکه) به هنگام جوانى با (جدم) على بن الحسين (امام سجاد (ع))در راه مكه مواجه شد و گفت: اى علی بن حسین! جهاد را با مشكلاتش وانهاده‌اى و به حج و عمره بى‌خطر، پرداخته‌اى؟ با آنكه قرآن مجيد مى فرمايد: «خداوند جان و مال مؤمنان را در برابر بهشت جاودان خريدار است به شرطى كه در راه خدا پيكار كنند: بكشند و كشته شوند. بهشت جاودان حقى است كه در تورات و انجيل و قرآن براى شهيدان معين شده است، و چه كسى بهتر از خدا به وعده خود وفا خواهد كرد؟ بشارت باد شما را با اين سودا و اين همان رستگارى بزرگ است».(توبه/۱۱۲)

امام سجاد (ع) فرمود: «آیه را تمام کن(ادامه آن را بخوان)».

سپس فرمود: «آنان كه به سوى حق توبه می‌کنند. خدا را عبادت می كنند و به ستايش او مى‌پردازند، روزها روزه مى‌دارند و شبها در نمازند. به نيكي‌ها امر مى‌کنند و از بدي‌ها نهی مى‌كنند و حدود الهى را نگهبانند. اى رسول گرامى به اين مؤمنان بشارت ده كه بهشت جاودان در انتظار آنان است».(توبه/۱۱۳)

چون عباد بصرى از تلاوت اين آيه فارغ شد، على بن الحسين (ع) به او فرمود: «إذا رأينا هؤلاء الذين هذه صفتهم. فالجهاد معهم أفضل من الحج؛ هر گاه ما چنين مؤمنانى كه قرآن، وصف می‌کند، یافتیم، جهاد همراه ایشان را از حج خانه خدا برتر و بالاتر مى‌شماريم.»