داخلی     خبر     انديشه
آغاز به کار سومین همایش ملی «ریحانةالنبی» در فارس
  آینده روشن ـ سومین دوره همایش ملی «ریحانةالنبی» با اجرای برنامه‌های متنوع در شهر شیراز آغاز به کار کرد.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰
کد مطلب : 75910
آغاز به کار سومین همایش ملی «ریحانةالنبی» در فارس
به گزارش آینده روشن، سومین دوره همایش ملی ریحانةالنبی همزمان با تهران در شیراز پایتخت فرهنگی ایران در سه محور حضرت فاطمه زهرا(س) زندگی فردی و خانوادگی، حضرت فاطمه زهرا(س) جامعه اسلامی و حضرت فاطمه زهرا(س) معارف دینی امروز، ۲ اسفندماه با اجرای برنامه دانش‌آموزی آغاز به کار کرد.

این همایش که به طور همزمان در سه شهر تهران، شیراز و مهر برگزار می‌شود، با هدف تبیین و معرفی شخصیت والای دخت گرانقدر پیامبر اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) به انتخاب و معرفی آثار برتر ادبی در این زمینه م‌ پردازد.

همایش ملی ریحانه النبی در شیراز امروز، دوم اسفندماه ساعت ۱۸:۳۰ در تالار فرهنگ مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس با حضور استاندار فارس، جمعی از مدیران استانی و شهری شیراز و بخشی از بزرگان ادبی کشور و استان آغاز به کار خواهد کرد.

برپایی شب شعر و اهدا جایزه ادبی ریحانه، شب داستان ریحانه و جشن و نقد دانش‌آموزی برنامه‌های این همایش در شیراز بود و بخش اختتامیه و اهدا جایزه کتاب سال ریحانه نیز روز یکشنبه در شهرستان مهر برگزار خواهد شد.

این همایش در سال سوم فعالیت خود با هدف پیوند نسل جوان و دانش‌آموزان با ائمه اطهار و به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) برای نخستین بار همایش دانش‌آموزی ریحانةالنبی را با مدیریت، اجرا و حضور خود دانش آموزان برگزار می‌شود.

انتخاب کتاب سال ریحانه که به معرفی کتاب برتر پیرامون زندگی، سیره و شخصیت حضرت زهرا(س) می‌پردازد نیز برای اولین بار اجرایی خواهد شد و پس از آن به صورت سالانه کتاب سال ریحانه یکی از محورهای اصلی همایش ملی ریحانةالنبی خواهد بود.

ترویج سیره اهل بیت(س)، معرفی دقیق‌، روشن‌ و تاثیرگذار ابعاد وجودی حضرت زهرا(س)، پرداخت هنرمندانه  به شخصیت والا و الهی حضرت زهرا(س) در زبان شعر و داستان، ارتقا و اعتلای فرهنگ غنی ادبیات فاطمی و  شناسایی و گرامی‌داشت پدیدآورندگان آثار آئینی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.
انتهای پیام