داخلی     نمايه     انديشه
با زیر عنوان نقد مدعی یمانی
کتاب «راه و بیراهه» به چاپ رسید
  کتاب «راه و بیراهه» با زیر عنوان نقد مدعی یمانی به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به چاپ رسید.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب : 64345
کتاب «راه و بیراهه» به چاپ رسید
به گزارش پایگاه خبری آینده روشن ، کتاب راه و بیراهه با زیر عنوان نقد مدعی یمانی از سه گفتار «علم؛ نشانه امام»، «وصیت؛ نشانه امام» و «سلاح پیامبر اسلام (ص)؛ نشانه امام» تشکیل شده است.
مطلق دانش، توانایی پاسخگویی به پرسش‌ها، خطا نبودن پاسخ، برتری دانش امام از همه انسان‌ها، شیعیان و علم امام، محدوده دانش امام، علم به همه زبان‌ها، علم به حرام و حلال الهی و آگاهی از آنچه فردا رخ می‌دهد، آگاهی از غیب، دانش به کتاب خدا، آنچه گذشته و آنچه خواهد آمد، اخبار آسمان و زمین، همه آنچه بندگان به آن نیاز دارند، هر آنچه انسان‌ها در آن اختلاف می‌کنند، توانایی مستند کردن آنچه می‌گویند به قرآن، دانش به کیفیت و شأن نزول آیات در گفتار اول ذکر شده است.

وصیت راه شناخت امام، حضور گواهان هنگام وصیت، وصیت و تقیه، وصیت و اختلاف درباره امامت و وصیت پیامبر اکرم (ص) نشانه امامت در گفتار دوم کتاب آمده است.

تشبیه سلاح به تابوت بنی اسرائیل، تلازم سلاح و دانش، استناد به سلاح برای اثبات امامت، آگاهی شیعه به اینکه سلاح نشانه امامت است، تلاش دشمنان برای گرفتن سلاح، امام مهدی (ع) و سلاح پیامبر گرامی اسلام (ص)، ماهیت سلاح، دامنه مصداقی سلاح، کیفیت نگهداری از سلاح پیامبر اکرم (ص) و اعجاز آن و چگونگی شناسایی سلاح پیامبر از جمله مطالب مطرح شده در گفتار سوم این کتاب است.

در میان باورهای بنیادین اسلامی اندیشه مهدویت جایگاهی سترگ و اهمیتی بی‌بدیل دارد، به همین دلیل شیادان بسیاری در طول تاریخ، سودای به تن کردن این ردای فاخر را در سر پرورانده‌اند و برخی اوقات که زمینه‌ها را برای ادعای مهدویت مساعد پیدا نکرده‌اند با دعوی نیابت یا وصایت یا بابیت و ارتباط با امام غایب، مکنونات پلید قلبی خود را پی گرفته‌اند، برخی اوقات چنان ماهرانه نیت‌های شوم خود را در پس پرده سخنان آراسته پنهان کرده‌اند که برخی ساده‌دلان نادان را با خود همراه کرده و از گرده آنها نردبانی برای رسیدن به آمال خود ساخته‌اند.

کتاب راه و بیراهه با زیر عنوان نقد مدعی یمانی از سوی حجت الاسلام و المسلمین نصرت‌الله آیتی تالیف شده و به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) با شمارگان هزار عدد و قیمت هفت هزار تومان منتشر شده است.