داخلی     خبر     انديشه
نخستین جشنوارۀ فرهنگی هنری، ادبی و رسانه مهدوی صراط برگزار می شود
  نخستین جشنوارۀ فرهنگی هنری، ادبی و رسانه مهدوی صراط با همکاری بنیاد مهدویت و بنیاد بین المللی غدیر در سطح ملی برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب : 73345
نخستین جشنوارۀ فرهنگی هنری، ادبی و رسانه مهدوی صراط برگزار می شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری شبستان،نخستین جشنوارۀ فرهنگی هنری، ادبی و رسانه مهدوی صراط فراخوان داد.


دبیر اجرایی بنیاد فرهنگی مهدویت در استان کرمانشاه گفت: جشنواره ملی صراط با هدف ایجاد زمینه تحرک ، پویایی و نشاط در میان جوانان ، دانشجویان و دانش آموزان و هنرمندان از طریق رقابتهای سازنده و تعالی بخش و تقویت مبانی فکری، هنری ، عقیدتی و گسترش و رشد فرهنگ مهدوی و شناخت دقیق تر و عمیق تر نسبت به امام زمان (عج) و زمینه سازی برای خلق آثار با موضوع منجی آخرالزمان(عج)، تدوین و برنامه ریزی شده است.


وی اظهار کرد: این جشنواره با همکاری بنیاد مهدویت و بنیاد بین المللی غدیر در سطح ملی برگزار می شود و چهار استان مرکزی، کرمانشاه، اردبیل و چهارمحال بختیاری در اجرای بخش های مختلف این جشنواره مشارکت می کنند.


همتی ادامه داد: نخستین جشنواره صراط با موضوعات فرهنگی، ادبی، هنری و رسانه در چهار بخش شعر، ادبی، فضای مجازی و بخش هنر و رسانه آغاز شده که هر بخش بطور جداگانه است.


بخش ادبی


۱- داستان نویسی (کودک، نوجوان، بزرگسال)
۲- فیلم نامه نویسی ( فیلم کوتاه )
۳- نوشتن نامه به امام زمان (عج)
بخش شعر جشنواره شامل :
۱- قالب های کهن و نوین به زبان های ( فارسی ، کردی ، ترکی و لری )


بخش فضای مجازی


۱- فعالیت فرهنگی دیجیتال وب سایت (وب سایت ، شبکه های اجتماعی، نشریه الکترونیک)
۲- تولید محتوای دیجیتال (استیکرمهدوی، بازی، اینفوگرافی، پادکست و .... )
۳- بخش ویژه : ایده های دیجیتال مهدوی
۴- نرم افزارهای چندرسانه ای و تولید اپلیکیشن


بخش رسانه ای


۱- انیمیشن کوتاه و موشن گرافیک
۲- نقاشی خط
۳- طراحی پوستر


دبیر جشنواره صراط گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را تا تاریخ ۳۰ /۱۰/۹۷ به دبیرخانه جشنواره به آدرس: بلوار شهید مطهری غربی، روبروی بانک مسکن، دفتر بنیاد مهدویت استان کرمانشاه و یا به پست الکترونیک info@bonyadkermanshah.ir ارسال کنند.


همتی درپایان از اهداء جوایز ارزنده برای برگزیدگان خبر داد و ابراز کرد: برای نفرات اول هر بخش مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقد و سه میلیون ریال کتاب مهدویت * برای نفرات دوم هر رشته سه میلیون ریال وجه نقد و دو میلیون ریال کتاب مهدوی و به نفرات سوم هر بخش نیز ۲ میلیون ریال وجه نقد و ۱ میلیون ریال کتاب مهدوی اهدا می شود.


وی در پایان خاطرنشان کرد: در اختتامیه جشنواره همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار و از صاحبان آثار برگزیده جشنواره تجلیل و جوایز آنان اهدا می شود.


گفتنی است، علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر می توانند به سایت دبیرخانۀ مرکزی مهدویت به آدرس mahdaviat.ir و یا به سایت بنیاد بین المللی غدیرکرمانشاه مراجعه کرده و یا با تلفن های ۰۲۱۸۸۹۹۸۶۰۰ - ۰۹۱۸۱۳۱۴۱۶۰ تماس بگیرند.