داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
امام جمعه قم عنوان کرد
ترویج مباحث مهدوی مشکلات جامعه را کم می کند
  تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: اگر در جامعه اسلامی به مباحث عینی و مصداقی مهدویت بیشتر توجه شود مشکلات جامعه کاهش پیدا می کند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : 66208
ترویج مباحث مهدوی مشکلات جامعه را کم می کند
آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار مسئولان و اساتید موسسه آینده روشن و پژوهشکده مهدویت گفت: در خصوص موضوع مهدویت و تبیین آن در جامعه دو مساله از اهمیت زیادی برخوردار است که باید توجه جدی به آن ها شود و ضرورت دارد عمده فعالیت ها در این مسیر انجام شود.

امام جمعه قم افزود: اولین مساله، بحث مفهومی در خصوص امام زمان علیه السلام و موضوع مهدویت است و باید از لحاظ مفهومی اعتقادات افراد جامعه نسبت به موضوع مهدویت و امام عصر(عج) اصلاح و شبهات برطرف و گره های فکری باز و خرافات زدوده شود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها خاطر نشان کرد: باید در زمینه مفهومی، کرسی های مهدویت در راستای پاسخگویی به شبهات و تبیین فکری مهدویت فعالیت داشته باشند.

وی اظهار داشت: مساله دوم در خصوص مهدویت، ورود به مباحث عینی و مصداقی در باب مهدویت و امام زمان علیه السلام است که باید بررسی شود و اگر در جامعه اسلامی به مباحث عینی و مصداقی بیشتر توجه شود مشکلات جامعه کاهش پیدا می کند و در همایش ها و اجتماعات مهدوی در مسئله مصداقی باید فعالیت بیشتری شود.

آیت الله سعیدی با اشاره به شبهه افکنی دشمنان در خصوص مهدویت و لزوم مقابله با آن ها گفت: در بخش مهدویت شبهاتی توسط دشمنان مطرح می شود که باید توسط متخصصان امر جواب داده شود تا افراد جامعه به صورت مصداقی با امام زمان علیه السلام آشنا شوند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه