داخلی     خبر     سیاست
اجرای دستورات اسلام و استفاده از ظرفیت ها فقر را در جامعه ریشه کن می کند
  حضرت آیت الله نوری با بیان این که با اجرای برنامه اسلام فقیری در جامعه اسلامی باقی نمی ماند، گفت: اگر از ظرفیت ها بهره برداری شود فقری نخواهیم داشت.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴
کد مطلب : 75614
اجرای دستورات اسلام و استفاده از ظرفیت ها فقر را در جامعه ریشه کن می کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی ازمراجع تقلید در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این که جهل، ظلم و فقر در جامعه اسلامی جایگاهی ندارد، گفت: مطالب اقتصادی اسلام در کتاب اقتصادنا شهید آیت الله صدر بیان شده که ایشان شخصیتی بسیار باسواد و نابغه بودند.

وی با اشاره به توجه اسلام به نیازهای جامعه افزود: اگر انفال عملی شود فقری باقی نمی ماند، تمام معادن، اراضی موات، جنگل ها، نیزارها، بستر رودخانه ها انفال است که برای شخص نیست و کسی نمی تواند تصرف کند بلکه در اختیار پیامبر و امام(ع) بوده و در زمان غیبت در اختیار نائب امام است که اگر از این ظرفیت ها استفاده شود فقر به صورت کلی ریشه کن می شود.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که با اجرایی کردن برنامه اسلام فقیری در جامعه اسلامی باقی نمی ماند، اظهار داشت: اگر از ظرفیت های موجود خوب بهره برداری شود فقری نخواهیم داشت، اگر به دستورات اسلامی عمل می شد فقر به صورت کلی از بین می رفت.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر این که نهج البلاغه باید درس رسمی حوزه باشد، ادامه داد: مطالب غنی این کتاب الهی بسیار راهگشا است و باید از آن استفاده کرد اما متأسفانه آنگونه که باید و شاید به این کتاب مهم توجه نمی شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که امر امت نباید در دست سفیه و فاسق باشد، ابراز داشت: امروز زمام بیشتر کارها به ویژه در غرب در دست افراد سفیه است، به فرموده امیرمؤمنان(ع) اگر امر امت اسلام در دست سفها و فجار باشد حقوق الهی و مردم را ضایع می کنند و بندگان را مانند برده تحت سیطره خود قرار می دهند از این رو نباید اجازه داد چنین افرادی زمامدار جامعه شوند.